وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور اعلام کرد:

آغاز انتخاب رشته آزمون ارشد پزشکی از امروز/ حدود ۳۲ هزار نفر مجاز به انتخاب رشته شده اند که این آمار تقریبا ۸ برابر ظرفیت است

 
 
مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور اعلام کرد: مهلت انتخاب رشته آزمون ارشد پزشکی از امروز شنبه ۲۷ مرداد ماه آغاز و تا 30 مرداد ادامه خواهد داشت و عدم انتخاب رشته‌ محل توسط داوطلبان در مهلت تعیین شده به منزله انصراف از این مرحله بوده و افرادی که بنا به دلایلی از این مرحله جا مانده‌ باشند، فرصت مجدد برای انتخاب رشته برای آنها در نظر گرفته نخواهد شد.
 
به گزارش وبدا به نقل از ایسنا، کارنامه علمی آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی سال ۹۷ روز دوشنبه ۲۲ مرداد ماه در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی http://www.sanjeshp.ir منتشر شد و حدود ۳۲ هزار نفر مجاز به انتخاب رشته شده اند که این آمار تقریبا ۸ برابر ظرفیت است.
 
براساس این گزارش، در آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی، ۸۰ هزار و ۵۶۳ نفر ثبت نام کرده بودند که از این تعداد ۵۶ هزار و ۳۸۱ نفر حاضر در جلسه آزمون و تعداد ۳۲ هزار نفر مجاز به انتخاب رشته شدند. 
 
کارنامه افراد شرکت کننده شامل مشخصات فردی، سهمیه، معدل (براساس اعلام داوطلب)، نمره خام دروس امتحانی به درصد، نمره کل تراز به درصد، رتبه در سهمیه و رتبه کل داوطلب در بین کلیه داوطلبان همان رشته بدون اعمال سهمیه (رتبه آزاد) از طریق سایت سنجش آموزش پزشکی در دسترس است.
 
بنابر این گزارش، در آزمون فوق نمره کل تراز داوطلب براساس معدل به میزان ۲۰ درصد و نمره کتبی به میزان ۸۰ درصد محاسبه شده است. بنابراین هرگونه مغایرت در معدل سبب لغو قبولی داوطلب خواهد شد. افرادی که معدل آنها مغایر با معدل درج شده در کارنامه است، باید قبل از شروع انتخاب رشته محل نسبت به ویرایش معدل خود اقدام کنند.
 
آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه پزشکی سال ۹۷ در روزهای ۱۴ و ۱۵ تیرماه با حضور بیش از ۷۵ هزار نفر در دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار شد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٧ مرداد ١٣٩٧ - ١٢:٤٨ / شماره خبر: ١٨٠٠٥٤ / تعداد نمايش: 357

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج