وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مدیرکل دفتر مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت خبر داد:

شناسایی دقیق بیماران غیرواگیر جمعیت روستایی در سلماس

 
 
 مدیرکل دفتر مدیریت بیماری غیرواگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: شناسایی بیماران غیرواگیر جمعیت روستایی در سلماس مطلوب بوده است.
 
به گزارش وبدا، دکتر افشین استوار با بیان این مطلب گفت: شناسایی بیماران خوب صورت گرفته به خصوص در جمعیت روستایی حتی بالای 80 درصد است و نسبت قابل توجهی از آنان فشار خون شان کنترل شده ولی در جمعیت شهری تا این حد کار نشده است .
 
مدیرکل دفتر مدیریت بیماری غیرواگیر وزارت بهداشت افزود: درمجموع، برنامه مراقبت بیماران مبتلا به دیابت و فشار خون بالا، خیلی خوب انجام شده بود و پوشش جمعیت روستایی قابل قبول بود.
 
وی ادامه داد: برنامه غربالگری سرطان های روده بزرگ، دهانه رحم و سینه مورد ارزیابی قرار گرفت که در جمعیت روستایی وضعیت مناسب بود ولی درجمعیت شهری نیاز به تلاش بیشتری داریم.
 
دکتر استوار افزود: کمبودهای مربوط به فراهم نبودن زیرساخت ها در سطح 2 وجود دارد و اشکالات ارجاعات و هماهنگی هایی که باید با متخصصان مربوطه انجام شود، نیاز به تلاش بیشتری دارد.
 
وی خاطرنشان کرد: در بازدید از شبکه بهداشت و درمان سلماس، بازدید از دو مرکز بهداشتی درمانی  شهید بهشتی و گولان و خانه بهداشت ضمیمه برنامه پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر در این مراکز مورد ارزیابی قرار گرفت.
 
مدیرکل دفتر مدیریت بیماری غیرواگیر وزارت بهداشت افزود: خوشبختانه شاخص ها در کل بالاتر از میانگین های کشوری بود. برنامه خطرسنجی قلبی و عروقی تقریبا پوشش 50 درصدی در جمعیت هدف داشت، در جمعیت شهری نیاز به کار بیشتری دارد و البته مراقبت باید فعال شود.
 
دکتر استوار در پایان گفت: موارد شناسایی شده مراقبت های خوبی  برایشان صورت گرفته بود و درصد قابل قبولی از بیماران شناسایی شده در وضعیت کنترل شده قرار داشتند/216/205.

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٧ - ٠٩:٠٠ / شماره خبر: ١٨٠٠٨٨ / تعداد نمايش: 431

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج