وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون كل وزارت بهداشت در بازدید از مراکز درمانی استانهای قزوین و زنجان تاکید کرد:

ضرورت به حداقل رساندن اعزام بیماران به تهران/ با اجرای طرح تحول سلامت، اقدامات موثری در راستای افزایش امکانات و تجهیزات بیمارستانی در شهرستانها انجام شده است

 
 
معاون كل وزارت بهداشت با بيان اينكه اعزام بیماران به تهران موجب افزایش هزینه ها و اتلاف وقت بیماران می شود، خاطرنشان كرد: برنامه ریزان و مسئولین استانی و محلی باید به سمتی حركت كنند که بيماران بتوانند اكثر  خدمات درمانی خود را در استان ها و شهرستانهای خودشان دريافت كنند.
 
 
به گزارش وبدا، دکتر ایرج حریرچی، ضمن بازدید از  مراكز درماني استان های قزوین و زنجان، گفت: با اجرای طرح تحول سلامت اقدامات موثری در راستای افزایش امکانات و تجهیزات بیمارستانی در شهرستانها به انجام رسيده است که برخی از اين امكانات حتي از بیمارستانهای خصوصی تهران نيز  مجهزتر است.
 
سخنگوي وزارت بهداشت، ضمن بازدید از بیمارستانهای شفا و الغدیر در استانهای قزوین و زنجان، خاطرنشان كرد: با توجه به تاسیس بیمارستانهای مجهز و کلینیک های ویژه و استقرار تجهیزات آزمایشگاهی در مراکز درمانی شهرستانها، برنامه ریزان و مسئولین استانی و محلی باید به سمتی حركت كنند که بيماران بتوانند اكثر  خدمات درمانی خود را در استان ها و شهرستانهای خودشان دريافت كنند، دراين راستا مي توان از اعزام بیمار به تهران خودداری کرد.
 
معاون کل وزارت بهداشت بيان كرد: اعزام بیماران به تهران موجب افزایش هزینه ها و اتلاف وقت بیماران می شود.
 
دکتر حریرچی تصریح کرد: یکی از نتایج استقرار نظام ارجاع این است که حداقل 60 تا 80 درصد اقدامات درمانی در شهرستانها و 90 درصد نيز در مرکز استان انجام شود و فقط در موارد بسیار خاص، نادر و فوق تخصصی بيماران به تهران اعزام شوند.
 
وي گفت: باید با برنامه ریزی هایی در ستاد و دانشگاه های علوم پزشکی در استانها و همچنين با ورود بیمه ها، اعزام بیماران به حداقل برسد.
 
سخنگوی وزارت بهداشت در پایان اظهار داشت: مهمترین اقدام  فراهم آوري شرایطی برای ایجاد نظام ارجاع و همچنین بسترسازی های متعددی جهت تغییر فرهنگ مردم و افزایش اعتماد مردم به متخصصین جوان در شهرستانها است چراکه منجر به افزایش اعتماد به نفس آنها شده و از طرفي به تحقق هدف ما نيز كمك مي كند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٧ - ١١:٥٦ / شماره خبر: ١٨١٣٠٩ / تعداد نمايش: 542

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج