وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس سازمان انتقال خون کشور پس از بازدید از مراکز درمانی اهواز و عیادت از مجروحان حادثه تروریستی اعلام کرد:

تامین تمامی گروه های خونی برای خدمت رسانی به مجروحان حادثه تروریستی

رییس سازمان انتقال خون کشور خبر داد: در مجموع تعداد ذخایر خونی در مراکز درمانی شهر اهواز به 2500 واحد خون می رسد و برای درمان مجروحان حادثه تروریستی شهر اهواز از لحاظ تامین خون و فرآورده های خونی مشکلی وجود ندارد و تمامی گروه های خونی تامین شده و در دسترس مراکز درمانی قرار دارد.

دکتر علی اکبر پورفتح الله پس از بازدید از مراکز درمانی شهر اهواز و عیادت از مجروحان حادثه تروریستی در گفت و گو با وبدا، درخصوص خدمات رسانی به این مجروحان، اظهار داشت: با توجه به اینکه در ایام عاشورا و تاسوعای حسینی، هموطنان بسیاری در سراسر کشور خون اهدا کردند، درحال حاضر حجم قابل توجهی از ذخایر خونی در دسترس داریم و هیچگونه مشکلی در زمینه خون و فرآورده های خونی وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه در مجموع تعداد ذخایر خونی در مراکز درمانی شهر اهواز به 2500 واحد خون می رسد، خاطرنشان کرد: برای درمان مجروحان حادثه تروریستی شهر اهواز از لحاظ تامین خون و فرآورده های خونی مشکلی وجود ندارد و تمامی گروه های خونی تامین شده و در دسترس مراکز درمانی قرار دارد.

رییس سازمان انتقال خون کشور در ادامه افزود: برخی از گروه های خونی منفی نیز از تهران و ایلام تامین و به اهواز ارسال شده است./207

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٣١ شهريور ١٣٩٧ - ١٥:٢٢ / شماره خبر: ١٨١٣٥٠ / تعداد نمايش: 434

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج