وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون درمان وزارت بهداشت عنوان کرد:

یکی از افتخارات طرح تحول سلامت، تشکیل سازمان اورژانس کشور است

معاون درمان وزارت بهداشت، گفت: یکی از افتخارات طرح تحول سلامت، تشکیل سازمان اورژانس کشور است و موثرترین کار برای مردم در حوزه سلامت، ارائه خدمات اورژانس است.
 
به گزارش وبدا، دکتر قاسم جان بابایی در مراسم گرامیداشت چهل و سومین سالگرد اورژانس کشور اظهار داشت: سرمایه گذاری بیشتر در سازمان اورژانس در حوزه های نیروهای انسانی، امکانات و تجهیزات، به نفع مردم و کشور است.
 
وی تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم با کمک معاونت توسعه وزارت بهداشت به ساماندهی و تشکیلات سازمان اورژانس کمک کنیم و منابع مالی مورد نیاز این سازمان به درستی در بودجه، پیش بینی شود.
 
دکتر جان بابایی خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات ارزشمند اورژانس، راه اندازی کد 247 و 724 است و در قالب کد 247 حدود 35 هزار نفر که دچار سکته حاد قلبی شده بودند، در زمان کمتر از 60 دقیقه و در برخی استان ها در کمتر از 30 دقیقه به بیمارستان ها، اعزام شدند و اگر اقدامات لازم برای این بیماران انجام نمی شد، این بیماران از زندگی محروم یا دچار نارسایی های قلبی پیشرفته می شدند.
 
وی افزود: در قالب کد 724  به 3500 بیمار دچار سکته حاد مغزی کمک و در کمتر از 90 دقیقه به مراکز درمانی منتقل شدند و خوشبختانه با همکاری اورژانس، اعضای هیات علمی و بورد مغز و اعصاب، این خدمت ارزشمند ارائه می شود.
 
معاون درمان وزارت بهداشت، تصریح کرد: در یکی از سفرهای استانی به کهگیلویه و بویراحمد که استانی کم برخوردار است، دیدم که دو پایگاه اورژانس هوایی در این استان راه اندازی شده و خدمات اورژانس می تواند به کاهش هزینه های حوزه درمان مانند ساخت بیمارستان منجر شود.
 
وی ضمن تاکید بر اهمیت توانمند سازی و ارتقای مهارت های نیروهای اورژانس، گفت: نیروهای اورژانس می توانند در مواردی مانند کد 247 و 724 به تزریق دارو از داخل آمبولانس کمک کنند که به کاهش موارد مرگ و معلولیت مردم کمک می کند.
 
دکتر جان بابایی یادآور شد: در سال جاری تعدادی از پزشکان متخصص برای بیماران قلبی، مسمومیت و مغز و اعصاب در دیسپچ های کشور، مستقر می شوند تا اقدامات حیاتی برای بیماران در کوتاه ترین زمان انجام شود.
 
وی در پایان گفت: علاوه بر توسعه اورژانس پیش بیمارستانی به توسعه اورژانس بیمارستانی نیز توجه داریم و از 180 بخش اورژانس کشور که قرار است بازسازی و نوسازی شوند، 149 بخش بیمارستانی به بهره برداری رسیده است./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢ مهر ١٣٩٧ - ١٣:٢٢ / شماره خبر: ١٨١٤٤٢ / تعداد نمايش: 518

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج