وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

سرپرست سازمان اورژانس کشور در مراسم رونمایی از 400 دستگاه آمبولانس پیشرفته اورژانس:

انجام یک میلیون و 800 هزار ماموریت توسط اورژانس در 6 ماه نخست امسال

 
 
سرپرست سازمان اورژانس کشور گفت: اورژانس کشور سالانه بیش از 3 میلیون ماموریت انجام می دهد و در 6 ماهه نخست امسال، بیش از یک میلیون و 800 هزار ماموریت توسط اورژانس انجام شده و در این ماموریت ها، جان تعداد بسیاری از بیماران و مصدومان، نجات داده شده است.
 
به گزارش وبدا، دکتر پیرحسین کولیوند در مراسم رونمایی از 400 دستگاه آمبولانس پیشرفته ناوگان زمینی اورژانس کشور در شرکت ایران خودرو دیزل، اظهار داشت: اورژانس 115 از 43 سال پیش با 10 پایگاه شکل گرفت، اما در نظام جمهوری اسلامی ایران توسعه بسیار خوبی داشته است و در حال حاضر، 4800 دستگاه آمبولانس در کشور وجود دارد که 2400 دستگاه آمبولانس مربوط به تصمیم شجاعانه و جهادی وزیر بهداشت در سال های اخیر است.
 
وی تصریح کرد: یکی از تصمیمات مهم و اثرگذار دکتر هاشمی، راه اندازی اورژانس هوایی بود که نیاز به جرات و توان زیادی داشت، اما با دستور و تاکید دکتر هاشمی، در حال حاضر، 39 پایگاه اورژانس هوایی، کشور را پوشش می دهند و به ارائه خدمات به بیماران و مصدومان می پردازند.
 
سرپرست سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه در تهران با بکارگیری موتورلانس های اورژانس، متوسط حضور نیروهای اورژانس بر بالین بیماران و مصدومان از 38 دقیقه به حدود 10 دقیقه کاهش یافته است، گفت: طرح تحول سلامت، برکات بسیار زیادی برای مردم و سازمان اورژانس داشته و خدمات این سازمان، با کیفیت بهتری به مردم ارائه می شود.
 
دکتر کولیوند در پایان یادآور شد: سازمان اورژانس کشور، اولین دستگاهی است که در حوادث و سوانح مختلف، حضور پیدا می کند و عملکرد درخشانی از نظر مردم داشته است./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١٧ مهر ١٣٩٧ - ١٠:٥٣ / شماره خبر: ١٨٢٠٥٣ / تعداد نمايش: 678

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج