وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت:

محصولات و تجهیزات پزشکی بی کیفیت اساسا در بازار وجود ندارند مگر اینکه به صورت غیرقانونی و قاچاق وارد کشور شده باشند

 
مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، گفت: لازمه پرداخت وجه توسط مراکز درمانی، اصیل بودن کالا و تامین آن از مسیر قانونی است به نحوی که سیستم های مالی امکان پرداخت وجه برای محصولات تجهیزات پزشکی غیراصیل را ندارند. 
 
به گزارش وبدا، دکتر رضا مسائلی، مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت درخصوص اینکه گفته می شود بیمارستان ها به دنبال محصولات و تجهیزات پزشکی بی کیفیت هستند، گفت: از اساس این ادعای درستی نیست به دلیل اینکه در حوزه سلامت، تجهیزات پزشکی و دارویی موجود در بازار، تحت نظارت و کنترل وزارت بهداشت است و بررسی کیفی می شوند.
 
مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، تاکید کرد: محصولات بی کیفیت اساسا در بازار وجود ندارند مگر اینکه به صورت غیرقانونی و قاچاق وارد کشور شده باشند. همچنین لازمه پرداخت وجه توسط مراکز درمانی، اصیل بودن کالا و تامین آن از مسیر قانونی است به نحوی که سیستم های مالی امکان پرداخت وجه برای محصولات تجهیزات پزشکی غیراصیل را ندارند و این ادعا که بیمارستان ها به دنبال محصولات و تجهیزات پزشکی بی کیفیت هستند، مورد تایید وزارت بهداشت نیست.
 
دکتر مسائلی در پایان تصریح کرد: هیچ کدام از بیمارستان‌ های دولتی، ‏خصوصی و نهادهای عمومی غیردولتی مجاز نیستند وسیله یا تجهیزات پزشکی فاقد کیفیت را خریداری کنند و بیمارستان‌ های دولتی نیز مکلف هستند تجهیزاتی که در سامانه ‏imed‏ اعلام و قیمت گذاری شده را خریداری کنند، لذا هموطنانمان مطمئن باشند تجهیزاتی که در بیمارستان‌ها استفاده می‌شود با کیفیت ‏و استاندارد است.

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٨ مهر ١٣٩٧ - ١١:١٠ / شماره خبر: ١٨٢٤٨٤ / تعداد نمايش: 391

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج