وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت:

بضاعت ما در مطالعات میان رشته‌ای قرآن و سلامت، اندک است

معاون فرهنگی، دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به ضعف موجود در مطالعات میان‌رشته‌ای قرآن و سلامت بر اهمیت کارگاه‌های قرآن و سلامت با هدف تئوریزه کردن این موضوع تاکید کرد.

به گزارش وبدا به نقل از ایکنا، دکتر محمدرضا  فراهانی، معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به برگزاری کارگاه‌های قرآن و سلامت که اخیرا از سوی وزارت بهداشت آغاز شده است، اظهار داشت: حوزه قرآن و سلامت یک حوزه بکر بوده و نیاز است که به صورت توانمند وارد این حوزه شده و کار‌ها و پژوهش‌های بیشتری در این حوزه انجام شود.

وی عنوان کرد: هنگامی که در وزارت بهداشت کار خود را به عنوان معاونت فرهنگی دانشجویی آغاز کردم به این نتیجه رسیدم که علی‌رغم یکسری از مطالعات انجام شده در گذشته بضاعت اندکی در حوزه میان‌رشته‌ای داشته و کار‌های نسبتا ضعیفی انجام شده است.

دکتر فراهانی ادامه داد: از همان زمان ما کار را تقریبا متوقف کرده و پس از بررسی‌های انجام شده در این دو سال فهمیدیم که مسیر را اشتباه آمده و در تعاریف و مبادی دچار مشکل هستیم. بر همین اساس، نیاز به یک طرح جدید و بازتعریف در زیر ساخت‌ها وجود داشت.

وی تصریح کرد: ما نیاز داریم موضوع قرآن و سلامت را تئوریزه و مبانی آن را تعریف کنیم. به همین دلیل باید دانشجویان و اساتید دانشگاه را با این موضوع درگیر کرد. در همین راستا در کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآن در نظام سلامت این کارگاه‌ها را آغاز کرده و امسال برای نخستین بار در حاشیه جشنواره قرآنی وزارت بهداشت چند کارگاه را برگزار کردیم.

معاون وزارت بهداشت با مهم ارزیابی کردن کارگاه‌های قرآن و سلامت، گفت: برای پیشبرد این موضوع در جامعه پزشکی باید تعریف مسأله کرده و از اساتید و دانشجویان علاقمند به این موضوع بخواهیم تا به این حوزه وارد شوند.

وی یادآور شد: ورود مستقیم وزارت بهداشت به حوزه مطالعات میان رشته‌ای قرآن و سلامت و برپایی کارگاه‌های مرتبط با این حوزه با حضور دانشجویان و اساتید علاوه بر طرح بحث و ایجاد دانش موجب ایجاد انگیزه و علاقه در دیگران می‌شود.302

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢٩ مهر ١٣٩٧ - ٠٩:٠٢ / شماره خبر: ١٨٢٥٣٥ / تعداد نمايش: 238

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج