وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون اجتماعی سازمان برنامه و بودجه:

۵۰۰ میلیون یورو برای پرداخت مطالبات دارویی و تجهیزات پزشکی به بیمه سلامت داده می‌شود

 
معاون اجتماعی سازمان برنامه و بودجه گفت: ۵۰۰ میلیون یورو بر اساس پیشنهاد سران قوا و موافقت مقام معظم رهبری از صندوق توسعه ملی برای پرداخت بدهی‌های سازمان بیمه سلامت با اولویت پرداخت مطالبات دارویی و تجهیزات پزشکی به این سازمان داده می‌شود.

به گزارش وبدا به نقل از پایگاه خبری بیمه سلامت ایران، دکتر سعید نمکی درباره پرداخت ۵۰۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی به سازمان بیمه سلامت گفت: مبلغ ۵۰۰ میلیون یورو بر اساس پیشنهاد سران قوا و موافقت مقام معظم رهبری از صندوق توسعه ملی برای پرداخت بدهی‌های سازمان بیمه سلامت با اولویت پرداخت مطالبات دارویی و تجهیزات پزشکی به این سازمان داده می‌شود.
 
 وی افزود: حدود ۲ هزار میلیارد تومان از این مبلغ توسط بیمه سلامت به مطالبات دارویی اختصاص خواهد یافت و ۲ ماه دیگر از مطالبات داروخانه‌ها پرداخت می‌شود.
 
دکتر نمکی بیان کرد: بخشی از این مبلغ نیز برای پرداخت مطالبات تجهیزات پزشکی در نظر گرفته می‌شود تا بدهی‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی به شرکت‌های دارویی به صفر برسد.
 
 وی درباره زمان پرداخت این مبلغ به سازمان بیمه سلامت نیز گفت: به دنبال اعلام شیوه بازپرداخت این مبلغ به صندوق توسعه ملی و تبدیل این مبلغ به ریال هستیم تا تخصیص پیدا کند.302/237

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ١٤ آبان ١٣٩٧ - ١٤:٥٤ / شماره خبر: ١٨٣٢٤٦ / تعداد نمايش: 1009

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج