وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون درمان وزارت بهداشت تاكيد كرد:

ضرورت نظارت جدي بر حسن اجراي قوانين و مقررات در حوزه درمان

 
 
معاون درمان وزارت بهداشت، گفت: همکاری قابل توجه سازمان تعزیرات، سازمان نظام پزشکی و معاونت درمان وزارت بهداشت را مي توان نقطه طلایی فعالیت های معاونت درمان برشمرد. همچنین این همكاري را مي توان به عنوان پیشگیری درنظر گرفت، چراكه اصل مهم در نظارت، پیشگیری از وقوع تخلف است. 
 
به گزارش وبدا، دکتر قاسم جان بابایی در جلسه ویدئو کنفرانس مرور قوانین، مقررات و فرآیندهای رسیدگی به تخلفات درمانی، گفت: حساسیت هایی که درخصوص نظارت بر عملکرد مراکز درمانی در وزارت بهداشت و سازمان تعزیرات وجود دارد به دانشگاه ها نيز منتقل شده است. 
 
معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه دستورالعمل ها، آیین نامه ها و راهنماهای بالینی توسط معاونت درمان وزارت بهداشت تدوین و ابلاغ شده و اکنون زمان نظارت بر حسن اجرای آنها فرارسيده است، ادامه داد: نظارت كردن بر اجراي قوانين در حوزه درمان به چند دليل اهميت دارد. یکی از وجوه مهم نظارت، رعایت حقوق بیمار است که در این مورد ارائه دهندگان خدمت، حق هیچگونه اهمال را ندارند. تمامی اقداماتی که توسط معاونت درمان انجام می شود، یک طرف و نظارت بر حسن اجرای خدمات در مراکز درمانی طرف دیگر قرار دارد، به لحاظ اینکه در این مورد، قانون مطرح است.  
 
دکتر جان بابایی با بیان اینکه درحوزه درمان کشور کاستی هایی وجود دارد، خاطرنشان کرد: این کاستی ها علل مختلفی دارد، اما با کمک و همراهی همگان قابل حل است. مبنای قضاوت ما براي بررسي کاستی ها فقط به اجرای فعالیت ها و پروژه هاي درماني معطوف نبوده، اما مي توان گفت که عملکرد دانشگاه ها تا حدود زيادي مبناي قضاوت ما براي بررسي كاستي هاي موجود در حوزه درمان قرار گرفته است.
 
معاون درمان وزارت بهداشت، گفت: همکاری قابل توجه سازمان تعزیرات، سازمان نظام پزشکی و معاونت درمان وزارت بهداشت را مي توان نقطه طلایی فعالیت های معاونت درمان برشمرد. هنچنین این همكاري را مي توان به عنوان پیشگیری درنظر گرفت، چراكه اصل مهم در نظارت، پیشگیری از وقوع تخلف است. زيرا منجر به رعایت حقوق ارائه دهندگان خدمت و دریافت کنندگان خدمت خواهد شد و در نهايت تغییر رفتار را به همراه خواهد داشت.
 
وي تصريح كرد: این رویه باعث افزايش اخلاق مداري چه در جامعه پزشکی و چه نزد عموم مردم در قبال کادر درمان و جامعه خدوم پزشکی خواهد شد. 
 
دكتر جان بابايي گفت: مقرر شده است کارنامه ای برای هر دانشگاه درخصوص جلسات کمیسیون ماده 11 و نظارت، تهیه و ارسال شده و به صورت دوره اي مورد بررسی قرار گيرد تا عملکرد هر دانشگاه در این زمینه مشخص شود. قطعا با هماهنگی بیشتر و هم افزایی می توانیم نظارت بیشتر و مداخله کمتری داشته باشیم و آرامش حاکم بر جامعه سلامت را دو چندان کنیم./٢٠٧/٢١٩

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢٢ آبان ١٣٩٧ - ١٣:٢٢ / شماره خبر: ١٨٣٤٩٠ / تعداد نمايش: 678

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج