وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مشاور وزير و مديركل تجهيزات پزشكي وزارت بهداشت:

٧٠ درصد ظرفيت كشور براي توسعه توليد داخل در حوزه تجهيزات پزشكي هنوز خالي باقي مانده است

مشاور وزير و مديركل تجهيزات پزشكي وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر، از ١٠٠ درصد ظرفيت كشور براي توسعه توليدات داخل در حوزه تجهيزات پزشكي فقط ٣٠ درصد مورد استفاده قرار گرفته و هنوز ٧٠ درصد از پتانسيل ها و ظرفيت ها خالي باقي مانده است، بنابراين لازم است از تمام اين ظرفيت ها استفاده كرده و تمام توان خود را در زمينه گسترش و توسعه توليد و صادرات تجهيزات پزشكي به كار گيريم. 

به گزارش وبدا، دكتر رضا مسائلي در سفر به استان همدان، ضمن بازديد از شركت هاي تجهيزات پزشكي اين استان، در نشستي با حضور با معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان گفت: حوزه دارو در افكار عمومي شناخته شده تر است، اما حوزه تجهيزات پزشكي با وجود ظرفيت هاي خوبي كه براي توسعه دارد، كمتر مورد توجه قرار گرفته است. 

 

وي افزود: ١٠٠٠ شركت تجهيزات پزشكي و ٩٦ شركت دارويي در کشور وجود دارد که شركت هاي دارويي به صورت خصولتي اداره شده و شركت هاي تجهيزات پزشكي نیز اكثرا خصوصي هستند. همچنين تعداد اقلام تجهيزات پزشكي با اقلام دارويي نيز قابل مقايسه نيست. در حوزه دارو ٦ هزار قلم دارو و در حوزه تجهيزات پزشكي ٢٨٠ هزار قلم كالا وجود دارد، اين موضوع براي حوزه تجهيزات پزشكي نقطه قوت محسوب مي شود، از آن جهت كه بازار بزرگي را در حدود سالانه ٢ ميليارد و ٥٠٠ ميليون دلار  دربرگرفته و از طرفي منجر به اشتغال زايي شده و زمينه صادرات را نيز فراهم كرده است.

مشاور وزير و مديركل تجهيزات پزشكي وزارت بهداشت با بيان اينكه استان همدان ظرفيت خوبي براي توسعه در زمينه توليد تجهيزات پزشكي دارد، خاطرنشان كرد: درحال حاضر ٨ شركت توليدكننده تجهيزات پزشكي در همدان فعاليت دارد، درحالي كه اين تعداد شركت براي استاني با قابليت هاي فراوان، بسيار كم است و به نظر مي رسد مسئولين استان همدان بايد در اين زمينه بيشتر تلاش كنند. 

دكتر مسائلي تصريح كرد: در حال حاضر از ١٠٠ درصد ظرفيت كشور براي توسعه توليدات داخل در حوزه تجهيزات پزشكي فقط ٣٠ درصد مورد استفاده قرار گرفته و هنوز ٧٠ درصد از پتانسيل ها و ظرفيت ها خالي مانده است، بنابراين لازم است از تمام اين ظرفيت ها استفاده كرده و تمام توان خود را در زمينه گسترش و توسعه توليد و صادرات تجهيزات پزشكي به كار گيريم. 

در ادامه اين نشست نيز، رضا قياسي، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان درخصوص اختصاص زميني براي راه اندازي خط توليد تجهيزات پزشكي در همدان، قول مساعد داد./٢٠٧

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٣ آبان ١٣٩٧ - ١٤:٥١ / شماره خبر: ١٨٣٥٥٦ / تعداد نمايش: 384

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج