وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت در رزن همدان:

مشکل کمبود نیرو منحصر به حوزه پزشکی نیست/ ضرورت تسریع در ساخت بیمارستان جایگزین ۱۵۰ تخت خوابی ولیعصر (عج) رزن

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر لزوم تسریع در ساخت بیمارستان جایگزین ۱۵۰ تختخوابی ولیعصر (عج) رزن تاکید کرد.

به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه آیین آغاز احداث بیمارستان جایگزین ولیعصر (عج) رزن گفت: پیمانکار این بیمارستان انتخاب شده است و امیدواریم عملیات اجرایی این پروژه به سرعت آغاز شود.

وزیر بهداشت تصریح کرد: امیدواریم که ساخت این پروژه مانند بسیاری از پروژه ها در سطح کشور، زمان بر نباشد و هر سال در بودجه عمومی کشور، اعتباری برای آن در نظر گرفته شود تا در کمترین زمان ممکن، تکمیل و افتتاح شود البته در حال حاضر برای ساخت این بیمارستان جایگزین حدود 10 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده که برای شروع کار خوب است اما حتما باید در بودجه سالهای آینده، اعتبارات مورد نیاز، تامین شود. 

دکتر هاشمی ضمن تاکید بر لزوم همکاری مسئولان و دستگاه های اجرایی در ساخت این پروژه، گفت: شهرستان رزن بعد از چند دهه با افزایش جمعیت و بار بیماری ها، نیازمند بیمارستان مجهزی است که امیدواریم به سرعت این بیمارستان ساخته شود.

وزیر بهداشت در خصوص کمبود پزشک متخصص در شهرستان رزن گفت: باید شرایط سالهای گذشته با وضعیت کنونی مقایسه شود هر سال به تعداد پزشکان متخصص نه تنها در این شهرستان و استان بلکه در سراسر کشور اضافه می شود بنابراین اگر بخواهیم مقایسه کنیم باید بگوییم زمانی در این منطقه پزشک ایرانی فعالیت نداشت اما در حال حاضر فرزندان بومی این مناطق و مختلف کشور پس از طی مدارج عالی به مردم خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می کنند.

دکتر هاشمی با بیان اینکه مشکل کمبود نیرو منحصر به حوزه پزشکی نیست، افزود: در حوزه های مانند مهندسی و خدماتی  نیز کمبود نیرو وجود دارد که باید به تدریج این مشکلات کاهش پیدا کند و برطرف شود. 

وزیر بهداشت ادامه داد: برنامه جذب نیرو متناسب با آنچه مجلس شورای اسلامی اعلام کند، انجام می‌شود و اگر اجازه استخدام به ما بدهند حتما برنامه هایی برای جذب نیرو خواهیم داشت.

دکتر هاشمی همچنین در حاشیه بازدید از بخش های مختلف بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) شهرستان رزن گفت: این بیمارستان در شرایطی ساخته شده که جمعیت شهرستان رزن، یک چهارم جمعیت کنونی بوده و بار بیماری ها نیز بسیار کمتر بود اما در حال حاضر با گسترش شهرستان و افزایش جمعیت و قدمت این بیمارستان، لازم است که بیمارستان جدیدی ساخته شود که امروز خوشبختانه عملیات احداث آن آغاز شد و کمبودهای تجهیزاتی مانند سی تی اسکن نیز در این شهرستان وجود دارد که تامین می شود.

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٢٤ آبان ١٣٩٧ - ١١:٥٩ / شماره خبر: ١٨٣٥٧٣ / تعداد نمايش: 430

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج