وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در سبزوار عنوان کرد:

افزایش 3 برابری جذب دانشجویان به قرآن و معارف دینی / ترویج معارف قرآنی در فضاهای دانشگاهی

رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در سبزوار گفت: جذب دانشجویان، کارکنان و اساتید دانشگاه های علوم پزشکی کشور به فعالیت های قرآنی بیش از سه برابر افزایش یافته است.

به گزارش وبدا، محفل انس با قرآن کریم با حضور رییس مرکز قرآن وعترت وزارت بهداشت، مسئولین دانشگاه و شهرستان سبزوار 20 آذر ماه سال جاری به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در سالن همایش های فرهنگسرای امام رضا (ع) برگزار شد.

دکتر مهدی بحرالعلوم در این همایش با اشاره به جایگاه ویژه فعالیت های قرآنی در دانشگاه های علوم پزشکی کشور اظهار داشت: براساس آمارهای ثبت شده، جذب دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی به قرآن از 17 هزار نفر در چهار سال گذشته به بیش از 60 هزار نفر در سال جاری رسیده است.

وی با بیان اینکه در پی جذب حداکثری مخاطبان هستیم به طوری که استادان، کارمندان و دانشجویان از فعالیت های قرآنی بی خبر نمانند و انگیزه شرکت آنها در این فعالیت ها افزایش یابد، افزود: از 700 هزار دانشجو، استاد و کارمند در دانشگاه های علوم پزشکی، 60 هزار نفر آنها که حدود 10 درصد را شامل می شوند جذب فعالیت های قرآنی شده اند.

رییس مرکز قرآن وعترت وزارت بهداشت ادامه داد: موضوع دیگر، ارتقای فعالیت های قرآنی از نظر محتوا و کیفیت است تا آثار ارائه شده حافظان، قاریان و هنرهای قرآنی در سطح ممتاز ارائه شود.

دکتر بحرالعلوم با بیان اینکه حضور شرکت کنندگان در جشنواره قرآن و عترت دانشگاه ها و مراکز تابعه وزارت بهداشت هر سال رو به افزایش است، تصریح کرد: هدف از برگزاری جشنواره های قرآنی، ترویج معارف قرآنی در فضای دانشگاه ها و جامعه است.

وی تاکید کرد: فعالیت‌های قرآنی دانشگاه های علوم پزشکی در مقایسه با دیگر دانشگاه ها و دستگاهای اجرایی در جایگاه بهتری قرار دارد و به همین خاطر باید بیش از پیش سعی در رفع مشکلات مربوط به این حوزه داشته باشیم.
 
گفتنی است، پخش مستند کوتاه، اجرای تواشیح تشکل قرآنی شمیم وحدت دانشجویان قرآنی دانشگاه و قرعه‌کشی سفر کربلای نیابتی از جمله برنامه هایی بود که در این همایش برگزار شد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢١ آذر ١٣٩٧ - ١٠:٢٥ / شماره خبر: ١٨٤٦٦٨ / تعداد نمايش: 284

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج