وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

افزایش تعداد دانشگاه های علوم پزشکی کشور در بین دانشگاه های برتر دنیا در رتبه بندی تایمز

 
براساس آخرین رتبه بندی دانشگاه های جهان که توسط پایگاه رتبه بندی تایمز منتشر شد، چهار دانشگاه علوم پزشکی کشور توانستند در بین دانشگاه های برتر دنیا در این نظام رتبه بندی قرار گیرند. 
 
به گزارش وبدا، بر این اساس، دانشگاه علوم پزشکی مشهد به همراه دانشگاه علوم پزشکی تهران در رتبه بازه 601 تا 800 در بین دانشگاه های برتر دنیا قرار گرفتند. همچنین دانشگاه های علوم پزشکی ایران و شهید بهشتی نیز رتبه 801 تا 1000 را در این رتبه بندی جهانی را کسب کردند.
 
براساس این گزارش، تا سال گذشته فقط یک دانشگاه (دانشگاه علوم پزشکی تهران) از وزارت بهداشت در این نظام رتبه بندی حضور داشت که در حال حاضر تعداد این دانشگاه ها به چهار دانشگاه افزایش یافته است. در این نظام رتبه بندی بیش از 1200 دانشگاه برتر دنیا به لحاظ آموزشی، پژوهشی و بین المللی مورد ارزیابی و رتبه بندی قرار گرفته اند. شاخص های این نظام رتبه بندی عبارتند از:
 
- شاخص آموزش با وزن 30 درصد شامل شهرت دانشگاه به لحاظ آموزشی، نسبت استاد به دانشجو، نسبت دانشجویان دکتری به کارشناسی، نسبت دانشجوی فارغ التحصیل شده مقطع دکتری به تعداد اساتید، نسبت درآمد دانشگاه به تعداد اعضای هیات علمی دانشگاه.
 
- شاخص پژوهش با وزن 30 درصد: شامل شهرت پژوهشی دانشگاه، تعداد مقالات دانشگاه و درآمد حاصل از پژوهش دانشگاه
 
- شاخص استنادات (تاثیر پژوهش) با وزن 30 درصد: تعداد استنادات داده شده به مقالات دانشگاه 
 
- شاخص وجهه بین المللی با وزن 7.5 درصد: شامل نسبت دانشجوی بین المللی به کل دانشجویان، نسبت تعداد اساتید بین المللی به کل اساتید و تعداد مقالات دانشگاه که با همکاری نویسندگان از دانشگاههای سایر کشورها نوشته شده است
 
- شاخص درآمدهای صنعتی با وزن 2.5 درصد شامل نسبت درآمدهای بدست آمده از ارتباط با صنعت به کل تعداد اعضای هیات علمی دانشگاه

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢١ آذر ١٣٩٧ - ١٢:٤٨ / شماره خبر: ١٨٤٦٨٦ / تعداد نمايش: 911

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج