وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

در دیدار وزرای بهداشت ایران و هندوستان مطرح شد:

تاکید بر گسترش روابط استراتژیک ایران و هند در حوزه سلامت / تحریم های ظالمانه امریکا علیه ایران نباید خللی در روابط دو کشور در حوزه سلامت ایجاد کند

 
 
وزیر بهداشت در حاشیه اجلاس بین المللی سلامت مادر، کودک و تغذیه در دهلی نو  هندوستان با وزیر بهداشت هند دیدار و گفتگو کرد. 
 
به گزارش وبدا، در این دیدار بر ارتقای روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی میان دو کشور ایران و هندوستان به عنوان دو کشور تاثیر گذار در قاره آسیا تاکید شد.
 
در این دیدار، دکتر هاشمی بر گسترش روابط دو کشور ایران و هند در حوزه فناوری های نوین پزشکی تاکید کرد و گفت: تحریم های ظالمانه امریکا علیه ایران و معامله نفت ایران با هند با واحد پولی این کشور، فرصت خوبی برای همکاری و سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه دارو، واکسن، تکنولوژی های نوین و بالفعل کردن پتانسیل ها در حوزه علوم پزشکی است.
 
همچنین در دیدار وزیر بهداشت کشورمان با وزیر بهداشت هندوستان، از توافقات معاون وزیر طب سنتی هند در سفر به ایران استقبال شد. 
 
وزیر بهداشت دو کشور ایران و هندوستان تاکید کردند که تحریم های ظالمانه امریکا علیه ایران نباید خللی در ارتباطات استراتژیک میان دو کشور در حوزه سلامت ایجاد کند و پیشنهاد شد که در حوزه فناوری نوین، دارو، واکسن و تجهیزات پزشکی کمیته مشترکی با اعضای ثابت از سوی دو کشور معرفی شود و توافقات با جدیت پیگیری شوند./203

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢١ آذر ١٣٩٧ - ١٢:٥٩ / شماره خبر: ١٨٤٦٩٠ / تعداد نمايش: 521

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج