وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت در جمع وزرای بهداشت کشورهای شرکت کننده در اجلاس بین المللی سلامت مادر، کودک و تغذیه در هندوستان:

مهمترین مسئولیت شورای عالی سلامت و امنیت غذایی ایران، تقویت همکاری های بین بخشی برای تامین سلامت مردم است

 
وزیر بهداشت گفت: در ایران شورای عالی سلامت و امنیت غذایی با ریاست رییس جمهور و عضویت 9 نفر از وزرای کابینه تشکیل می شود که مهم ترین مسئولیت آن، تقویت همکاری های بین بخشی برای تامین سلامت مردم است.
 
به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی در ناهار کاری وزرای بهداشت شرکت کننده در اجلاس بین المللی سلامت مادر، کودک و تغذیه در دهلی نو هندوستان با بیان این مطلب اظهار داشت: وزیر بهداشت مسئولیت ایجاد هماهنگی بیشتر در شورای عالی سلامت و امنیت غذایی را بر عهده دارد که این شورا باعث تقویت ساختارهای مختلف با حوزه سلامت می شود و این ساختار در تمامی استانها و شهرستانهای کشور وجود دارد.
 
وزیر بهداشت یادآور شد: در راستای همکاری های بین بخشی تا کنون تفاهم نامه های زیادی بین وزارتخانه های تاثیر گذار در سلامت و تغذیه مردم ایران منعقد و نتایج خوبی حاصل شده است اما ادامه همکاری های بین بخشی باید مورد توجه دولتمردان قرار گیرد و همکاری سازمانهای بین المللی به منظور تحقق کامل همکاری های بخشی و مشارکت مردم و سازمانهای غیردولتی در حوزه سلامت بسیار مهم است.
 
دکتر هاشمی از تحریم های یکجانبه و ظالمانه علیه ایران به عنوان یکی از چالش های شورای عالی سلامت و امنیت غذایی ایران و نظام سلامت کشور یاد کرد و گفت: تحریم های بین المللی علیه ایران، در سلامت مردم ایران تاثیرات منفی خواهد گذاشت و دسترسی آنها به دارو و فناوری های روز پزشکی را با اختلال روبرو خواهد کرد.
 
وزیر بهداشت تصریح کرد: در وزارت بهداشت و در راستای افزایش بهره مندی از مشارکت مردم، خیرین، خیریه ها و سازمانهای مردم نهاد معاونت اجتماعی تشکیل شد و خوشبختانه در این حوزه، 1600 سازمان مردم نهاد و خیریه در ایران وجود دارد که به ارتقای سلامت عمومی کمک بسیار زیادی می کنند.
 
دکتر هاشمی با بیان اینکه در راستای تحقق اهداف شورای عالی سلامت و امنیت غذایی، با 6 وزارتخانه دولت تفاهم نامه منعقد کرده ایم، افزود: این تفاهم نامه ها برای تقویت همکاری های بین بخشی مورد توجه جدی وزارت بهداشت بوده است و از کشورها می خواهیم که همکاری های بین بخشی در حوزه سلامت را نهادینه و تقویت کنند./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢١ آذر ١٣٩٧ - ١٣:٠٦ / شماره خبر: ١٨٤٦٩١ / تعداد نمايش: 425

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج