وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت خبر داد:

ارزیابی انطباق آمایشی در برنامه عملیاتی مشترک حوزه آموزش و دانشگاه‌های علوم‌پزشکی کشور

جلسه ارائه و تشریح مدل ارزیابی انطباق آمایشی در سامانه برنامه‌های مشترک حوزه‌ آموزش و دانشگاه‌های علوم پزشکی(HOP) با حضور دکتر حمید اکبری مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت، دکتر زهره قمیان مدیرپایش برنامه عملیاتی حوزه آموزش، کارشناسان معاونت هماهنگی و برنامه‌ریزی وزارت بهداشت و دبیران هماهنگ کننده‌ 10 کلان منطقه‌ آمایشی و مدیران پایش دانشگاه‌های کلان مناطق در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد.

به گزارش وبدا، دکتر حمید اکبری ضمن تاکید بر اهمیت اجرای برنامه عملیاتی، با اشاره به مکاتبات و مراجعات فراوان به واحد معاونت آموزش در وزارت بهداشت گفت: بیش از 50 درصد مکاتبات و حدود 60 تا 70 درصد از مراجعات به وزارت بهداشت مربوط به معاونت آموزشی است و به همین علت سعی شده بخشی از کارها به کلان مناطق واگذار شود تا با سرعت و کیفیت بهتری انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: در وزارت بهداشت یک نگاه کلی داریم که متوجه کلان‌مناطق است و امیدواریم با همکاری دانشگاه‌ها با کلان مناطق، وزارت بهداشت بتواند در راستای فعالیت‌های آموزشی مسیر درستی را طی کند.

در ادامه‌ این جلسه دکتر قمیان ضمن تشریح برنامه‌ عملیاتی بازنگری شده حوزه‌ آموزش در شش ماهه‌ دوم سال 97، مدل ارزیابی انطباق برنامه را در سطح کلان مناطق آمایشی توضیح داد و افزود: تفاوت اصلی نسخه بازنگری شده با برنامه قبلی در سطح بندی برنامه است که علاوه بر کاهش تعداد کل فعالیت‌ها و با توجه به امکانات و توانمندی های دانشگاه، برش اجرایی فعالیت ها در 5 سطح تعیین شده است.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه این مدل برای اولین بار در سامانه کشوری اجرا خواهد شد، تعامل دوجانبه‌ دانشگاه ها  و کلان منطقه را در جهت ارائه بازخوردها و رفع مشکلات احتمالی می‌طلبد.

مهندس عابدی‌نژاد کارشناس ارزیابی انطباق معاونت برنامه‌ریزی ضمن پاسخگویی به سوالات کارشناسان کلان مناطق در پاسخ به محدودیت حجم بارگذاری اطلاعات در سامانه توصیه کرد دانشگاه‌ها برنامه را آماده کرده و لینک آن را در سامانه قرار دهند.

وی با ابراز خرسندی از برقراری ارتباط دوجانبه بین ستاد و دانشگاه‌ها از آن به عنوان یکی از برکات برنامه‌ عملیاتی HOP یاد کرد و گفت: از دانشگاه‌ها و کلان‌مناطق آمایشی انتظار داریم پس از اجرای سامانه‌ جدید، آن را بررسی کرده و مشکلات آن را منعکس کنند تا بتوانیم در سطح ستاد آن‌ها را برطرف کنیم.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢١ آذر ١٣٩٧ - ١٣:١٥ / شماره خبر: ١٨٤٦٩٢ / تعداد نمايش: 395

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج