وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون درمان وزارت بهداشت در گيلان عنوان كرد:

ضرورت همكاري دستگاه های دولتی با دانشگاه های علوم پزشکی در راستای ارتقای سلامت کشور

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: تلاش می شود با حمایت وزارت بهداشت و سایر دستگاه های دولتی، به جایگاه واقعی کشور در حوزه سلامت دست یابیم.

به گزارش وبدا، دكتر قاسم جان بابايي در سفر یکروزه به استان گیلان، در حاشیه جلسه شورای برنامه ریزی شهرستان آستانه اشرفیه، گفت: در دو سال اخیر، اقدامات خوبی برای بهبود زیر ساخت های حوزه سلامت در سراسر کشور از جمله گیلان آغاز شده است و تلاش می شود با حمایت وزارت بهداشت و سایر دستگاه های دولتی، به جایگاه واقعی کشور در حوزه سلامت دست یابیم.

وی خاطر نشان کرد: با توجه بیشتر به مراکز درمانی دولتی، بار هزینه های درمان کاهش خواهد یافت و مردم از خدماتی که در آن بخش ها ارائه می شود منتفع می شوند.

دکتر جان بابایی با اشاره به اینکه ۹۰ درصد هزینه های مردم در حوزه سلامت مربوط به مراجعه سرپایی است، اظهار كرد: با اجرایی شدن طرح تحول نظام سلامت در کشور، هزینه های مردم در بخش بستری کاهش چشمگیری داشته، اما هنوز مردم برای دسترسی به خدمات سرپایی هزینه هایی را متحمل می شوند که نیاز به اقدامات اساسی در این حوزه دارد.

معاون درمان وزارت بهداشت با بیان این مطلب که با راه اندازی کلینیک های ویژه بسیاری از مشکلات این حوزه رفع می شود، تاکید کرد: در راستای ارتقای سلامت کشور، همه دستگاه های دولتی با دانشگاه های علوم پزشکی مشارکت بیشتری داشته باشند.

وي گفت: وزارت بهداشت به دنبال کسب سود در بیمارستان ها نیست، اما آنچه مهم است اينكه بیمارستان ها برای ارائه خدمات به مردم بايد پویا بمانند و همه دستگاه های اجرایی از قبیل اداره برق، گاز و آب فاضلاب باید در این زمینه همکاری کنند. همچنین اداره اوقاف می تواند در بسیاری از مسایل حوزه سلامت، کمک کند.

دكتر جان بابايي با اشاره به پروژه های ناتمام سنوات گذشته دانشگاه علوم پزشكي گيلان خاطرنشان كرد: با توجه به کافی نبودن تخت های بیمارستانی شهرستان آستانه، بیمارستان محلی در کیاشهر راه اندازی می شود.

وی همچنین توسعه تخت های ویژه و کلینیک های تخصصی را نیاز شهرستان آستانه دانست و با تاکید بر استفاده بهینه از فصای فیزیکی موجود، تصریح کرد: اولویت وزارت بهداشت افزایش برخورداری مردم از خدمات سلامت است.

دكتر جان بابايي ضمن تاکید بر توسعه تخت های ویژه در لاهیجان، افزود: راه اندازی مرکز درمان بستر دیلمان باید تسریع شود تا خدمات شایسته به هموطنان ارائه شود.

 معاون درمان وزارت بهداشت همچنین از اعلام آمادگی برای توسعه خدمات تشخیصی در لاهیجان  خبر داد و گفت: راه اندازی یک دستگاه سی تی اسکن، توسعه خدمات دیالیز و توسعه خدمات اورژانس (اختصاص یک دستگاه آمبولانس به پایگاه ۱۱۵ ناصرکیاده و راه اندازی اورژانس هوایی در لاهیجان) از دستاوردهای سفر اخیر است. در این زمینه، تامین نیروهای متخصص و توسعه فضای فیزیکی در بیمارستان پیروز جهت ادغام دو بیمارستان ۲۲ آبان و سید الشهدا، باید در اولویت قرار بگیرد.

گفتني است، معاون درمان وزارت بهداشت و اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در سفر به استان گيلان از زیرساخت های بهداشت و درمان اين استان در شهرستان هاي سیاهکل، لاهیجان و آستانه بازدید کردند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

جمعه ٢٣ آذر ١٣٩٧ - ١٤:١٦ / شماره خبر: ١٨٤٧٣٤ / تعداد نمايش: 520

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج