وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت مطرح کرد:

افزایش توانمندی مدیران، لازمه مدیریت صحیح منابع حوزه سلامت

 
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت در دوره توانمندسازی روسای بیمارستان‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، بر اهمیت توانمندسازی مدیران و استفاده از افراد آموزش دیده برای مدیریت صحیح منابع حوزه سلامت، تاکید کرد.
 
به گزارش وبدا، در این دوره که با همکاری سازمان جهانی بهداشت (WHO) و فدراسیون جهانی بیمارستان (IHF) در موسسه عالی توسعه و تربیت مدیران نظام سلامت ایران (HMDI) برگزار شد، دکتر سیدعلی صدرالسادات، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت با تاکید بر اهمیت برگزاری دوره‌های توانمندسازی منابع انسانی حوزه سلامت و ارتباط صلاحیت حرفه‌ای مدیران با انتخاب و انتصاب افراد، گفت: یکی از اهداف مهم برگزاری این دوره‌ها، تقویت توانمندی‌ها است تا مدیران بتوانند منابع را به‌ درستی مدیریت کنند.
 
وی با بیان اینکه بیمارستان مجموعه بزرگی است که برای اداره بهتر و بهره‌وری بیشتر آن، به دانش غنی‌تری نیاز است، مهمترین وظیفه موسسه عالی توسعه و تربیت مدیران نظام سلامت ایران را تربیت مدیران توانمند برای نظام سلامت عنوان کرد و گفت: در این موسسه از امکانات خارج از وزارت بهداشت نیز در حوزه‌های نیروی انسانی، انتخاب استادان و تامین منابع مالی استفاده می‌شود و خوشبختانه موسسه توانسته در مدت زمان کوتاهی که از آغاز به کار آن می‌گذرد، جایگاه خود را بیاید.
 
دکتر صدرالسادات با ابراز امیدواری از برگزاری موفق این دوره و استفاده از برکات آن در تربیت مدیران بیمارستانی، به طرح در دست انجام بیمارستان‌های مستقل که با ابلاغ آن، نوع اختیارات بیمارستان‌ها تغییر کرده است، اشاره کرد و افزود: ما به ادامه مشارکت بیمارستان‌ها و اجرای درست دستورالعمل این طرح امیدواریم که برای تحقق آن، مدیران بیمارستان‌ها باید توانمندی بیشتری کسب کنند.
 
وی با ابراز خوشحالی از برگزاری دوره‌های توانمندسازی مدیران با همکاری سازمان جهانی بهداشت و فدراسیون جهانی بیمارستان و ابراز امیدواری از ادامه این همکاری‌ها، تاکید کرد: تنها برگزاری دوره و توانمند کردن افراد کافی نیست، بلکه در آینده نباید اجازه داد افراد آموزش‌ندیده در این دوره‌ها، در سطح مدیریتی بیمارستان‌ها مشغول به کار باشند.
 
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت همچنین با تاکید بر نگاه مثبت وزارت بهداشت به ارائه ایده‌های نو و لزوم همکاری سازمان‌های خارج از موسسه، مانند سازمان بیمه و سازمان برنامه و بودجه در حوزه توانمندسازی مدیران حوزه سلامت، افزود: اجرای این دوره‌ها برای روسای بیمارستان‌ها، همکاری و حمایت روسای دانشگاه‌های مناطق ده‌گانه وزارت بهداشت در سراسر کشور را می‌طلبد و امیدواریم مسائل مالی کشور محدودیت و وقفه‌ای برای موسسه ایجاد نکند تا بتوانیم با ارائه آموزش‌های مختلف، مدیران چند بعدی برای نظام سلامت تربیت کنیم.
 
در ادامه، دکتر کریستوف هملمان (Dr. Christoph Hammelman)، نماینده سازمان جهانی بهداشت، نکاتی را درخصوص اهمیت برگزاری دوره‌های توانمندسازی و نقش موسسه در ارتقای توانمندی منابع انسانی بیان کرد.
 
گفتنی است، در دوره توانمندسازی روسای بیمارستان‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با عنوان "TOT of Healthcare leadership for Hospital CEOs" که از 17 تا 23 آذرماه 1397 برگزار شد، دکتر اریک رودنبک (Dr. Eric De Roodenbeke)، رییس فدراسیون جهانی بیمارستان به عنوان تسهیل‌گر بین‌المللی مشارکت داشته و 30 نفر از روسای بیمارستان‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران، تهران، مشهد، اهواز، مازندران و کرمان و برخی از اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی حضور داشتند./227/201

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٧ - ٠٩:٣٣ / شماره خبر: ١٨٤٧٩٠ / تعداد نمايش: 448

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج