وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت در حاشیه نوزدهمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده کشور:

وضعیت امروز علم و پژوهش در کشور در مقایسه با 40 سال پیش، بی نظیر است

وزیر بهداشت گفت: اگر وضعیت امروز پژوهش و تولید علم در کشور را با دوران گذشته مقایسه کنیم مشاهده خواهیم کرد که نسبت به 10 سال پیش، وضعیت ما مناسب و در مقایسه با 40 سال پیش، بی نظیر است، اما اگر بخواهیم رشد علم و فناوری در کشور را با کشورهای پیشرفته مقایسه کنیم، هنوز مشکلاتی داریم که باید برای برطرف کردن آن تلاش کنیم.             
 
به گزارش وبدا، دکتر سیدحسن هاشمی در حاشیه نوزدهمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده کشور اظهار داشت: وقتی به حجم مشکلات مردم و حجم صادرات یا میزان واردات توجه می کنیم، به این نتیجه می رسیم که در حوزه پژوهش هنوز مسیر طولانی داریم و باید برای استعدادهایی که در کشور وجود دارند، فرصت ایجاد کنیم.  
 
وزیر بهداشت تصریح کرد: مسیر کشور در حوزه علم و فناوری، صحیح است و کشور از مسیر علم، دانش، پژوهش و فناوری می تواند پیشرفت کند، اما باید موانع را برطرف کرد و نیاز است که خودباروی در دانشمندان به وجود بیاید و باور کنیم که اگر می خواهیم به اهداف انقلاب اسلامی برسیم باید متکی به خودمان باشیم، زحمت بکشیم، تلاش کنیم و در رقابت با دنیا باید خلاقیت داشته باشیم و نوآوری کنیم.  
 
دکتر هاشمی در خصوص برنامه های وزارت بهداشت در حوزه تقویت استارتاپ های حوزه سلامت گفت: خوشبختانه هماهنگی ها و برنامه های خوبی بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و معاونت اجتماعی وزارت بهداشت به وجود آمده اما استفاده ما از استارتاپ ها در حوزه سلامت به اندازه ای نبوده که آنها بتوانند در حل مشکلات بهداشتی و درمانی نقش آفرینی کنند و این استارتاپ ها می توانند نقش مهمی در کاهش مشکلات بهداشتی و درمانی داشته باشند.
 
وزیر بهداشت اظهار داشت: حجم نوآوری های حوزه سلامت در طول 40 سال گذشته بسیار زیاد بوده است. به عنوان نمونه در حوزه دارو ایران صرفا یک واردکننده بوده اما در حال حاضر بیش از 50 درصد از مواد اولیه دارو و 95 درصد از داروی مورد نیاز کشور در داخل تولید می شود و بخش عمده ای از صادرات شرکت های دانش بنیان مربوط به دارو و تجهیزات پزشکی است که یکی از دستاوردهای 40 سال گذشته در حوزه سلامت است./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٧ - ١١:٢٩ / شماره خبر: ١٨٤٧٩٤ / تعداد نمايش: 464

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج