وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خبر داد:

اجرای طرح عاری از پوسیدگی دندان برای 16 هزار دانش آموز پایه ششم ابتدایی در مراکز خدمات جامع سلامت

اجرای طرح عاری از پوسیدگی دندان برای 16 هزار دانش آموز پایه ششم ابتدایی در 27 مرکز خدمات جامع سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ادامه دارد.
 
به گزارش وبدا، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان که ضمن بازدید از روند ارائه خدمات سلامت دهان و دندان در مراکز خدمات جامع سلامت سلمان زاده و سیدالشهدا زاهدان با بیان اینکه اهمیت سلامت دهان و دندان تا اندازه ای مهم است که در حال حاضر بیش از 90 درصد مردم به هر شکلی درگیر مشکلات دهان ودندان هستند، خاطرنشان کرد: مهمترین قدم برای پیشگیری از مشکلات دهان و دندان مردم، آموزش و پیشگیری در سنین کودکی و دانش آموزی است.
 
وی ادامه داد: در طرح عاری از پوسیدگی دهان و دندان که از مهرماه آغاز شد، براساس نیازسنجی هایی که صورت می گیرد، خدمات سلامت و پیشگیری برای 16 هزار دانش آموز پایه ششم ابتدایی در مراکز خدمات جامع سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ارائه می شود.
 
دکتر سیدمهدی طباطبایی در ادامه افزود: تعداد 27 مرکز خدمات جامع سلامت در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مجهز به تجهیزات دندانپزشکی هستند که علاوه بر ارائه خدمات رایگان به دانش آموزان، خدمات به مادرانی که به فرزند خود شیر می دهند، مادران باردار و سایر اقشار مردم نیز از برنامه های مهم این مراکز است  که در مجموع حدود هزار نفر روزانه از این خدمات بهره مند می شوند.
 
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در پایان اضافه کرد: با توجه به رشد پوسیدگی دندان و هزینه بالایی که از این جهت به مردم تحمیل می‌شود، تلاش نظام سلامت در جهت کنترل و کاهش این مشکل است. در این خصوص از والدین انتظار داریم تا در برنامه های ما مشارکت کنند و با تشویق کودکان به مسواک زدن و رعایت بهداشت فردی در زمینه کاهش مشکلات دهان ودندان گام بردارند./119

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٧ - ١٣:٥٢ / شماره خبر: ١٨٤٨٠٤ / تعداد نمايش: 485

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج