وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون پرستاری وزارت بهداشت:

فوت پرستار لارستانی به دلیل بیماری قلبی مادرزادی بوده است

معاون پرستاری وزارت بهداشت، گفت: متاسفانه مرحوم سعید عالیان، کارشناس پرستاری ۲۳ ساله اهل شهرستان لار، جان خود را از دست داد که در فضای مجازی برخی شایعات درخصوص مرگ وی مطرح شد، اما ضمن تسلیت به خانواده وی و جامعه پرستاری، باید بگویم که مرحوم عالیان، مبتلا به بیماری مادرزادی قلبی آئورت بوده و 4 سال پیش نیز، جراحی قلب انجام داده بود.  
 
دکتر مریم حضرتی در گفتگو با خبرنگار وبدا، با اعلام این مطلب اظهار داشت: مرحوم عالیان پس از پایان شیفت کاری، به منزل مراجعه کرده اما دچار درد و خونریزی شده است و به سرعت وی را از طریق اورژانس هوایی به شیراز منتقل می کنند و تحت عمل جراحی قلب قرار می گیرد، اما دچار مرگ مغزی شده و جان خود را از دست می دهد.
 
وی تصریح کرد: باید به خانواده مرحوم عالیان تسلیت گفت، اما به آنها تبریک هم، می گوییم که با تصمیم انسان دوستانه و رشادت گونه شان، به 3 انسان جوان دیگر که 21، 23 و 36 سال  سن داشتند، حیات دوباره بخشیدند. طول عمر زیاد مهم نیست بلکه کیفیت عمر مهم است و باید دنیا را بهتر از آنچه تحویل گرفته ایم، تحویل بدهیم و اگر حتی یک نفر با بودن و وجود ما، ساده تر نفس می کشد، ما موفق بوده ایم.
 
معاون پرستاری وزارت بهداشت در پایان افزود: مرحوم عالیان در زمان حیات به دلیل اشتغال در حرفه مقدس پرستاری و خدمت به بیماران، موفق بوده است و در پایان عمر هم موفق بوده چون با اهدای اعضای بدن وی جان 3 نفر از هموطنانمان، نجات پیدا کرد. 
 
دکتر حضرتی اظهار داشت: مرگ مرحوم عالیان به دلیل فشار کار نبوده بلکه وی دارای بیماری قلبی مادرزادی داشته است و فوت مرحوم، ارتباطی به انجام کار اضافی نداشته است./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ١٩ دی ١٣٩٧ - ١٥:١٠ / شماره خبر: ١٨٥٦٠٤ / تعداد نمايش: 633

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج