وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

قائم‌مقام دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت:

میزان تعهدات فارغ‌التحصیلان دوره‌های فوق تخصص کاهش یافت

قائم‌ مقام دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت، گفت: در راستای ایجاد انگیزه برای متخصصین جهت ورود به رشته‌های فوق ‌تخصصی و ایجاد توازن و تعادل متناسب بین‌ رشته‌ای، طرح تقلیل دوره‌ تعهدات فارغ‌التحصیلان دوره‌های فوق ‌تخصصی توسط دبیرخانه‌ شورای آموزش پزشکی و تخصصی تهیه و پس از طرح در شورا به کمیسیون عالی تعهدات ارجاع شد و در نهایت به تصویب کمیسیون عالی تعهدات وزارت بهداشت رسید.
 
به گزارش وبدا، دکتر اسماعیل ایدنی، قائم‌ مقام دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی با بیان این مطلب، افزود: براساس این مصوبه، میزان تعهدات تمامی فارغ‌التحصیلان دوره‌های فوق تخصصی (به استثنای پذیرفته‌شدگان با سهمیه‌ مناطق محروم و اعضای هیات علمی) به مقدار طول مدت تحصیل (یک برابر) کاهش یافت. این قانون همچنین پذیرفته‌شدگان دوره‌های بعد، شاغلین به تحصیل و افرادی که در حال انجام تعهدات هستند را شامل می‌شود.
 
وی تصریح کرد: درخصوص افرادی که در حال سپری کردن دوره‌ ‌تعهدات هستند، پایان مدت آن با هماهنگی دانشگاه محل تعهد است تا اختلالی در کار دانشگاه‌ها ایجاد نشود و امکان جایگزینی افراد در سال تحصیلی آینده فراهم شود.
 
قائم ‌مقام دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی با تاکید مجدد بر قانون عدالت آموزشی، از عدم شمول این مصوبه برای افرادی که از طریق سهمیه‌ مناطق محروم پذیرفته‌ شده‌اند، سخن گفت و یادآور شد: افرادی که از این سهمیه استفاده کرده‌اند، همچنان به 3 برابر مدت تحصیل، متعهد به خدمت هستند. 
 
دکتر ایدنی با بیان اینکه از دیگر استثنائات این مصوبه، میزان تعهدات افرادی است که با استفاده از سهمیه‌ اعضای هیات‌ علمی در آزمون دوره‌های فوق ‌تخصصی پذیرفته شده‌اند، گفت: اعضای هیات علمی که در آزمون فوق‌ تخصصی از سهمیه‌ مذکور استفاده کرده‌اند و پذیرفته شده‌اند شامل این مصوبه نمی‌شوند و مدت تعهداتشان تابع احکام مربوطه و توافق اولیه‌ای است که با دانشگاه محل تحصیل داشته‌اند.302/223

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ١٩ دی ١٣٩٧ - ١٥:٢٣ / شماره خبر: ١٨٥٦٠٨ / تعداد نمايش: 1133

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج