وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

بازدید معاون درمان وزارت بهداشت از مراکز درمانی استان مرکزی

معاون درمان وزارت بهداشت در سفر به استان مرکزی از بیمارستان های حضرت ولیعصر (عج) و بیمارستان امیرالمومنین (ع) شهر اراک، بیمارستان امام صادق (ع) دلیجان و همچنین بیمارستان محلات بازدید کرد. 

به گزارش وبدا، دکتر قاسم جان بابایی در سفر به استان مرکزی ضمن بازدید از بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) اراک اظهار داشت: ساخت و ساز طرح توسعه بیمارستان ولیعصر (عج) اراک به پایان رسیده است و در حال حاضر، مراحل نهایی تکمیل، پیگیری می شود.

دکتر جان بابایی گفت: طرح توسعه بیمارستان ولیعصر (عج) اراک به عنوان بزرگترین طرح درمانی استان مرکزی، سال آینده آماده ارائه خدمات به بیماران است.

وی ادامه داد: هدف از این سفر بازدید و بررسی میزان پیشرفت پروژه های در حال احداث این استان و بررسی ارائه خدمات درمانی به بیماران بوده است. مراکز درمانی این استان، از بعد نیروی انسانی، پزشکان متخصص و فوق تخصص در حال ارائه خدمت هستند، برای مثال در مرکز سرطان خوانساری، پزشکان زبده ای در زمینه خون، رادیوتراپی و انکولوژی در حال فعالیت هستند و مردم می توانند با اعتماد کامل در این مراکز خدمات مورد نیاز را دریافت کنند.  

معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه تقریبا اکثر رشته های فوق تخصصی در بیمارستان های این استان فعالیت داشته و خدمات جراحی نیز با کیفیت قابل قبول ارائه می شود، تصریح کرد: داروخانه خوبی نیز در مرکز سرطان وجود دارد که غالبا داروهای شیمی درمانی را دارد و  از افتخارات طرح تحول سلامت این است که این داروها به صورت رایگان به بیماران ارائه می شوند.

بازدید معاون درمان وزارت بهداشت از بیمارستان امام خمینی(ره) محلات

دکتر جان بابایی همچنین با حضور در بیمارستان محلات و بازدید از بخش های اورژانس، سی سی یو، بخش تصویربرداری، بخش های داخلی و بلوک زایمان، روش های زایمان در این بیمارستان را بی نظیر تلقی کرد و گفت: تنوع روش های زایمان طبیعی در این بیمارستان بسیار خوب و مطلوب بوده و سطح کیفی و کمی بلوک زایمان بیمارستان محلات در کشور قابل توجه و ارزنده است.

وی ادامه داد: زایشگاه این بیمارستان با امکانات پیشرفته زایمان طبیعی در فضایی آرام در سال 95 بازسازی شده و دارای 14 تخت، 4 اتاق LDR بوده و امکان زایمان طبیعی با حضور همسر، اتاق ایزوله، قابلیت انجام زایمان در آب، زایمان بی درد و سیستم مانیتورینگ برای مادر و جنین، روش موسیقی درمانی، رایحه درمانی، زایمان در آب، زایمان فیزیولوژی و استفاده از روش یوگا برای زایمان در این زایشگاه فراهم است.   

معاون درمان وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: هر ماه بیش از 50 زایمان در بیمارستان امام خمینی محلات انجام می شود که علاوه بر محلات، مادران باردار از سایر شهرستان های استان مرکزی و لرستان در این بیمارستان پذیرش می شوند. در بلوک زایمان این بیمارستان نیز هر ماه بیش از 125 بیمار به صورت سرپایی معاینه می شوند.

وی با بیان اینکه ترویج زایمان طبیعی در این زایشگاه همگام با اجرای طرح تحول نظام سلامت انجام شده و در حال حاضر حدود 70 درصد از زایمان های انجام شده در این بیمارستان به صورت طبیعی انجام می شود، افزود: 16 واحد بیمارستانی استان مرکزی با مدیریت دولتی، سه بیمارستان با راهبری حوزه مدیریت درمان تامین اجتماعی و سه بیمارستان خصوصی در اراک و ساوه ارائه خدمت دارند. 

دکتر جان بابایی اظهار داشت: 698 پزشک عمومی، 485 پزشک متخصص و فوق تخصص و یک هزار و 726 کارشناس رشته های مختلف پیراپزشکی و مامایی در استان مرکزی فعالیت می کنند.

وی در پایان افزود: 232 پزشک استان مرکزی در قالب دندانپزشک مطب دار و شاغل در دانشگاه ها و بیمارستان های غیر دولتی فعالیت دارند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ١٩ دی ١٣٩٧ - ١٦:١٧ / شماره خبر: ١٨٥٦١٢ / تعداد نمايش: 831

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج