وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون بهداشت وزارت بهداشت:

فرآیندهای ارائه خدمات بهداشتی روستاها، حاشیه شهرها و شهرها اصلاح می شود

معاون بهداشت وزارت بهداشت از اصلاح و ارتقای فرآیندهای ارائه خدمات بهداشتی در روستاها، حاشیه شهرها و شهرهای سراسر کشور خبر داد.

به گزارش وبدا، دکتر علیرضا رییسی از بررسی راهکارهای عملی و اجرایی نتایج پایش ها و بازدیدهای میدانی که در سال جاری در استان ها انجام شده در دومین اجلاس معاونان بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی کشور در سال ۹۷ خبر داد.

وی افزود: در این اجلاس از برآیند نظرات مردمی که از مراکز بهداشتی و پایگاه های سلامت خدمت دریافت کرده اند و همچنین نظرات معاونان بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی نیز استفاده شد.

دکتر رییسی بیان داشت: مهم ترین مسائل مطرح شده شامل راهکارهای بیماریابی فعال در زمینه بیماریهای واگیر به ویژه سل، مالاریا، ایدز و بیماری های غیرواگیر به ویژه دیابت، فشار خون، سرطان ها و همچنین سایر موارد ،پوشش کامل تر و کیفی تر ارائه خدمات سلامت مادران، سلامت نوزادان و کودکان، سلامت بهداشت دهان و دندان، سلامت و امنیت غذایی، سلامت آب و غذا و چگونگی نظارت بر بهداشت مراکز عرضه مواد غذایی و بهداشت روان بودند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت همچنین چگونگی استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و تعامل با سایر سازمانها و نهادها برای ارتقای سلامت جامعه، توجه جدی به سیاست های جمعیتی ابلاغی مقام معظم رهبری و همچنین راهکارهای مداخله ای جهت کاهش آسیب اجتماعی، تمرکز بر ارتقای سلامت در مناطق محروم به ویژه حاشیه شهرها و چگونگی استفاده از دفاتر خدمات سلامت را دیگر موارد مطرح و مورد بررسی در این اجلاس اعلام کرد.

به گفته دکتر رییسی همه راهکارهای ارائه شده در این اجلاس پس از تصویب در قالب برنامه عملیاتی برای اجرا به دانشگاه های علوم پزشکی کشور ابلاغ خواهد شد.

گفتنی است، اجلاس معاونان بهداشت دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور امروز در دانشگاه علوم پزشکی ایران به پایان می رسد./216/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ١٩ دی ١٣٩٧ - ١٦:٢٣ / شماره خبر: ١٨٥٦١٣ / تعداد نمايش: 751

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج