وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رييس اداره دندانپزشکی معاونت درمان وزارت بهداشت:

۸۰ درصد از خدمات دندانپزشکی در بخش خصوصی ارائه می شود

رييس اداره دندانپزشکی معاونت درمان وزارت بهداشت گفت: بر اساس آخرین پیمایش حوزه سلامت دهان و دندان، در گروه سالمندان با آمار حدود ۲۶ دندان از دست داده، پرکرده یا پوسیده مواجه هستیم که با توجه به حرکت کشور به سمت سالمندی، در این زمینه باید برنامه ریزی مناسب و مقتضی صورت گیرد.

 

به گزارش وبدا، دكتر قاسم صادقي در سومین همایش سراسری روسا و کارشناسان امور دندانپزشکی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در شیراز، با تاكيد بر اهمیت توسعه فرهنگ پیشگیری از ابتلا به بیماری های سلامت دهان و دندان گفت: در کشورهای پیشرفته، رویکرد اصلی بر پایه اصول پیشگیرانه است. رویکرد عمومی، باید رویکردی پیشگیرانه باشد و نه تنها وزارت بهداشت، بلکه ساير نهادها و سازمان های مرتبط مانند آموزش و پرورش و صدا و سیما نیز باید در اطلاع رسانی این امر مشارکت داشته باشند.

 

وي افزود: با وجود امکانات ارتباطی و فضای مجازی، می توان اطلاع‌ رسانی را افزایش داده و به فرهنگ سازی در کاهش بیماری های پرهزینه دهان و دندان کمک کرد.

 

ريیس اداره دندانپزشکی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه ۸۰ درصد از خدمات دندانپزشکی در بخش خصوصی ارائه می شود، عنوان كرد: باید بخش خصوصی در حوزه سلامت و طرح تحول سلامت مشارکت داشته تا با انجام کارهای گروهی متحدانه، شاهد کمترین هدر رفت هزینه ها و منابع دیگر باشیم.

 

دكتر صادقي، بیشترین پرداختی هزینه در بخش درمان را مربوط به خدمات دندانپزشکی برشمرد و با اشاره به تعداد متناسب نیرو در حوزه دندانپزشکی، افزود: لازم است این تعداد نیرو به صورت عادلانه در سراسر کشور توزیع شوند.

 

ريیس اداره دندانپزشکی وزارت بهداشت یکی از اهداف این همایش را بررسی شیوه تعیین تعرفه های خدمات دندانپزشکی عنوان کرد که باید با همکاری و توافق شورای عالی بیمه و هیات وزیران انجام شود و نسبت به تعیین تعرفه خدمات مورد نیاز مردم، ابراز امیدواری کرد.

 

وي تصمیم گیری برای شیوه تعیین هزینه تامین مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز دندانپزشکی با هدف ارايه خدمات بهتر به مردم را از اهداف دیگر این همایش برشمرد.

 

ريیس اداره دندانپزشکی وزارت بهداشت با اشاره به آمار پوسیدگی، کشیدن و پرکردن دندان در کودکان زیر ۶ سال و سالمندان، آنان را گروه های آسیب پذیر در حوزه سلامت دهان و دندان عنوان کرد و گفت: بر اساس آخرین پیمایش حوزه سلامت دهان و دندان، در گروه سالمندان با آمار حدود ۲۶ دندان از دست داده، پرکرده یا پوسیده مواجه هستیم که با توجه به حرکت کشور به سمت سالمندی، در این زمینه باید برنامه ریزی مناسب و مقتضی صورت گیرد./٢٠٧/٢١٩

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٢٠ دی ١٣٩٧ - ١١:٤١ / شماره خبر: ١٨٥٦٢١ / تعداد نمايش: 554

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج