وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رييس شوراي عالي سازمان نظام پرستاري كشور در همايش گراميداشت روز پرستار:

رويكرد وزارت بهداشت و سازمان نظام پرستاري به سوي پرستاري جامعه نگر است

 
 
 
رييس شوراي عالي سازمان نظام پرستاري كشور گفت: در سياست هاي كلي سلامت، ابلاغي از سوي مقام معظم رهبري و همچنين قوانين پنجم و ششم توسعه بر روحيه جهادي براي پيشبرد برنامه ها تاكيد شده است و پرستاران از جمله افرادي هستند كه همواره با روحيه جهادي خدمت كرده اند. 
 
 
به گزارش وبدا، دكتر طاهره زاهد صفت در همايش گراميداشت روز پرستار، با بيان اينكه هدف سازمان نظام پرستاري احقاق مطالبات صنفي پرستاران است، اظهار كرد: از دكتر نمكي، سرپرست جديد وزارت بهداشت تشكر مي كنم، چراكه ايشان در پيام تبريك خود به مناسبت روز پرستار، مسائل صنفي و معيشتي پرستاران را مورد توجه قرار دادند و اين موضوع نشان دهنده تعهد و مسئوليت دكتر نمكي در اين شرايط حساس است. 
 
وي با بيان اينكه در شرايط حساس و بحراني كشور، همگي بايد دست در دست هم به بهبود شرايط و رفع مشكلات كمك كنيم، تصريح كرد: در سياست هاي كلي سلامت، ابلاغي از سوي مقام معظم رهبري و همچنين قوانين پنجم و ششم توسعه بر روحيه جهادي براي پيشبرد برنامه ها تاكيد شده است و پرستاران از جمله افرادي هستند كه همواره با روحيه جهادي خدمت كرده اند. 
 
رييس شوراي عالي سازمان نظام پرستاري كشور با اشاره به شعار روز پرستار مبني بر "اخلاق حرفه اي و توسعه خودمراقبتي"، گفت: رويكرد وزارت بهداشت و سازمان نظام پرستاري به سوي پرستاري جامعه نگر است و انتظار مي رود همكاران ما با اخلاق حرفه اي كه اعتبار حرفه پرستاري است، به مردم عزيز كشور خدمت رساني كنند. 
 
دكتر زاهدصفت گفت: جا دارد از كميسيون بهداشت و درمان مجلس تشكر كنم، چراكه در جلسات متمادي كه برگزار شد، به مشكلات پرستاري توجه ويژه اي داشتند. يكي از مشكلاتي كه اين حرفه را مي رنجاند، كمبود نيروي پرستاري است كه مصوب شده در سال آينده، ١٠ هزار نيروي پرستاري در مراكز درماني جذب شود، اما مساله اصلي براي اجراي اين برنامه، تامين بودجه است و خواهشمنديم اين موضوع از لحاظ تامين بودجه نيز حل شود.
 
وي درخصوص مراكز مشاوره پرستاري بيان كرد: يكي از تلاش هايي كه موفقيت آميز بود، راه اندازي مراكز مشاوره پرستاري است و در اين راستا از دكتر نمكي درخواست دارم، از طريق رايزني با شوراي عالي بيمه، تعرفه هاي خدمات پرستاري در منزل تحت پوشش بيمه قرار گيرد، چراكه با وجود اينكه مبالغ هنگفتي نيست، اما بيماران بازهم از لحاظ تامين اين هزينه ها دچار مشكل هستند. 
 
دكتر زاهدصفت، تعرفه گذاري خدمات پرستاري را يكي ديگر از مطالبات پرستاري برشمرد و گفت: اميدوارم موضوع تعرفه گذاري با نگاه ويژه اي كه كميسيون بهداشت و درمان مجلس به اين موضوع دارد، نيز حل شود. 
 
وي گفت: نظام پرداخت نيز با چالش هاي زيادي در سراسر كشور مواجه است، حدود ٨٥ درصد از همكاران پرستار از نظام پرداخت ناراضي هستند، دكتر حضرتي مبحث جداسازي كارانه و اضافه كار را بيان كردند اما زيرساخت هاي نظام پرداخت قاصدك با مشكلات جدي روبرو است كه قرار بود توسط دكتر هاشمي اقداماتي انجام شود اما هنوز نهائي نشده و از دكتر نمكي درخواست داريم با نگاه ويژه به اين موضوع نيز مبحث اضافه كار پرستاران را پيگيري كنند تا اين قشر زحمتكش به حقوق خود دست پيدا كنند./٢٠٧

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٢ دی ١٣٩٧ - ١٠:٤٧ / شماره خبر: ١٨٥٦٩٢ / تعداد نمايش: 451

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج