وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

سرپرست وزارت بهداشت:

بدون پرداختن به پژوهش، راهکاری برای مسائل کشور نخواهیم یافت

سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام عنوان کرد: بدون پرداختن به پژوهش، راهکاری برای مسائل کشور نخواهیم یافت و به خطاهای گذشته گرفتار خواهیم شد.

به گزارش وبدا، دکتر سعید نمکی در این یادداشت نوشت: بر خود می بالم که حوزه تحقیقات و فناوری سلامت با وجود سهم اندک از اعتبارات کشور، موفقیت های بسیار ارزنده ای در نظام سلامت کسب کرده است.

متن کامل یادداشت دکتر نمکی به شرح زیر است:

بر خود می بالم که حوزه تحقیقات و فناوری سلامت با وجود سهم اندک از اعتبارات کشور، موفقیت های بسیار ارزنده ای در نظام سلامت کسب کرده است. بدون پرداختن به پژوهش به خصوص  پژوهش های میدانی، راهکاری برای مسائل کشور نخواهیم یافت و به خطاهای گذشته گرفتار خواهیم شد.

زمانی که معاون بهداشت وزارت بهداشت بودم، اداره کل بیماری های غیرواگیر را راه اندازی کردیم، چرا که بدیهی بود در کشوری که بیماری های واگیردار مهار می شود، سیمای اپیدمیولوژیک بیماری ها به سمت بیماری های غیرواگیر سیر پیدا خواهد کرد.

پژوهشگران، باید به حوزه سلامت کمک کنند تا اتفاقات آینده را پیش بینی کنیم که ناگهان به سیاه چال بیماری های نوظهوری نیفتیم که تمام منابع مالی کشور را خواهد بلعید.

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢٥ دی ١٣٩٧ - ٠٩:٢٤ / شماره خبر: ١٨٥٧٨٩ / تعداد نمايش: 405

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج