وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

شرکت معاون پرستاری وزیر بهداشت در طرح غربالگری ایرانیان بالای 30 سال

معاون پرستاری وزارت بهداشت با حضور در بیمارستان خاتم النبیا(ص) ضمن بازدید از روند اجرای طرح غربالگری ایرانیان بالای 30سال، در این طرح شرکت کرد. 

به گزارش وبدا، دکتر مریم حضرتی با حضور در درمانگاه بیمارستان خاتم النبیا(ص) ضمن دیدار با کادر پرستاری این بیمارستان و تبریک روز پرستار از روند اجرای پایلوت طرح ملی ایرانیان بالای 30 سال بازدید و در این طرح شرکت کرد. 

وی در حاشیه اجرای این طرح، گفت: غربالگری سلامت ایرانیان بالای 30 سال همزمان با روز پرستار در بیمارستان های خصوصی و دولتی سراسر کشور آغاز شده و تا 26 دی ماه ادامه دارد.

وی افزود:  در این طرح  همه مراجعان بالای 30  سال با بررسی فشار خون، اضافه وزن و نمایه توده بدنی زیر پوشش برنامه های آموزشی چهره به چهره و کتبی قرار می گیرند.

معاون پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به این که این طرح با همکاری معاونت بهداشت اجرا می شود، گفت: در این طرح مراجعانی که در معرض بیماری و یا بیمار باشند برای پیگیری به مراکز بهداشتی و درمانی ارجاع داده می شوند.
دکتر حضرتی با بیان اینکه چاقی و فشار خون از عوامل بروز بیماری های غیر واگیر از جمله دیابت، سکته های قلبی و مغزی و سرطان به شمار می رود، اظهارداشت: برای اجرای موفق این طرح، پرستاران، اساتید و پیشکسوتان پرستاری بسیج شده اند و تا به امروز مراجعات خوبی گزارش شده است.

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢٥ دی ١٣٩٧ - ١١:٠٤ / شماره خبر: ١٨٥٧٩٠ / تعداد نمايش: 549

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج