وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

در نشست خبری پنجمین جشنواره بین المللی عکس سلامت روان در زنجان مطرح شد:

برگزاری جشنواره بین المللی عکس سلامت روان با کمیت و کیفیت بالا

نشست خبری پنجمین جشنواره بین المللی عکس سلامت روان با حضور داوران، دبیر و رییس این جشنواره برگزار شد و حاضران در این دوره تعداد و کیفیت برگزاری این جشنواره را بالا دانسته و توضیحاتی در مورد آن ارائه کردند.
 
به گزارش وبدا، داوری پنجمین دوره جشنواره بین المللی عکس سلامت روان از روز شنبه ۲۲ دی ماه ۹۷ در زنجان آغاز شده و تا روز چهارشنبه ادامه خواهد یافت .
 
 مدیر هنری پنجمین دوره جشنواره عکس سلامت روان و نماینده فیاپ در ایران در این نشست خبری با بیان اینکه داوران جشنواره از شهرهای مختلف ایران و همچنین دیگر کشورها انتخاب شدند، اظهار داشت: پنجمین دوره جشنواره به لحاظ تعداد  شرکت‌کننده، رکورد همه جشنواره‌های ایران را در اختیار گرفته است.
علی سامعی به حضور ۳ هزار و ۱۲۴ شرکت کننده در جشنواره عکس سلامت روان اشاره کرد و ابراز داشت: این تعداد شرکت کننده از ۷۸ کشور با ۱۸ هزار و ۳۵۸ عکس با دو موضوع آزاد و سلامت روان حضور دارند.
 
وی با اشاره به پایان داوری بخش آزاد جشنواره با ۱۰ هزار عکس تصریح کرد: مهم‌تر از تعداد عکس، سطح کیفی عکس‌ها هم قابل توجه است، ضمن اینکه دوره چهارم این جشنواره با وجود اینکه زیر نظر فدراسیون جهانی برگزار نشد هم با کیفیت بود.
 
 معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان و دبیر جشنواره عکس سلامت روان هم در این نشست با تقدیر از داوران و برگزار کنندگان جشنواره عکس سلامت روان اظهار داشت: این افراد و همین طور فدراسیون جهانی عکس در برگزاری جشنواره عکس سلامت روان،یاری می‌کنند.
دکتر محمدرضا صائینی افزود: جوایز این جشنواره را سازمان جهانی بهداشت متقبل شده است.
رییس فدراسیون هنر عکاسی (فیاپ) با اشاره به اینکه این جشنواره اولین بار است که در دنیا با موضوع سلامت روان برگزار می‌شود، اظهار داشت: فیاپ هر ساله 600 جشنواره را در تمام پنج قاره برگزار می‌‌کند.
 
ریکاردو بوسی با بیان اینکه موضوع این جشنواره در عین حال ساده ولی دستیابی به نتیجه آن سخت است افزود: در این جشنواره چیزی که مخاطب از ما انتظار دارد این است که عکس‌هایی را انتخاب کنیم که اولا مرتبط به موضوع جشنواره باشد و همچنین هدف جشنواره کمک به مردم بوده باید مورد توجه قرار گیرد.
وی خاطر نشان کرد: هدف این جشنواره کمک به سلامت روان مردم با استفاده از هنر عکاسی است و ما در حقیقیت باید از لنز دوربین برای کمک کردن به مردم استفاده کنیم.
مدیر کل دفتر سلامت روان وزارت بهداشت در این نشست با تاکید بر مغفول ماندن و پایین بودن سطح سواد سلامت روان در جامعه اظهار داشت: برای همه فهم شدن سلامت روان باید اقداماتی انجام شود.
دکتر احمد حاجبی با اشاره به پیش‌بینی راه‌کارهایی برای ارتقای سطح سواد سلامت روان در جامعه افزود: ارائه دوره‌های آموزشی در مقاطع مختلف تا استفاده از ابزار هنر از جمله این راه‌کارها است.
وی با تاکید بر قابل توجه بودن عکس‌های ارسال شده به پنجمین جشنواره عکس سلامت در زنجان تصریح کرد: هدف ما از برگزاری این جشنواره کمک به افزایش سطح سواد در این حوزه است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان و رییس جشنواره عکس سلامت روان هم در این نشست با تاکید بر اهمیت سلامت روان اظهار داشت: برگزاری این جشنواره و حضور داوران بنام و مدیرانی از وزارت بهداشت در این محل بیانگر اهمیت این جشنواره است.
دکتر پرویز قزلباش با بیان اینکه استفاده از هنر برای رساندن یک پیام موضوع جدیدی نیست، افزود: ولی ورود هنر به حوزه سلامت قابل توجه است و برگزاری این جشنواره همان طرح موضوع است که بیان سلامت محور در قالب هنر و ارائه پیام آن است.
وی از انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان فیاپ برای استفاده از هنر عکاسی در حوزه سلامت خبر داد.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان زنجان نیز با تقدیر از برگزار کنندگان این جشنواره بیان داشت: برگزاری این جشنواره‌ها بیانگر سطح فرهنگ  است.
دکتر فرامرز نیک‌سرشت به تاثیر هنر در زندگی افراد اشاره و ابراز امیدواری کرد، برگزاری این جشنواره‌ها به ارتقای سلامت جامعه کمک کند که عکس هم یکی از این هنرها است.302/120

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢٥ دی ١٣٩٧ - ١٤:٢٣ / شماره خبر: ١٨٥٨٠٠ / تعداد نمايش: 387

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج