وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس اداره تجهیزات و فرآورده های آزمایشگاهی وزارت بهداشت خبر داد:

بررسی قیمت خرید وسایل IVD توسط آزمایشگاه های تشخیص پزشکی از شرکت های تجهیزات پزشکی/ پایش بازار و معرفی شرکت های متخلف

رییس اداره تجهیزات و فرآورده های آزمایشگاهی وزارت بهداشت از انجام بررسی قیمت خرید وسایل IVD توسط آزمایشگاه های تشخیص پزشکی از شرکت های تجهیزات پزشکی خبر داد.

به گزارش وبدا، محمدعلی حیدری، با اعلام این خبر افزود: یکی از وظایف اداره تجهیزات و فرآورده‌های آزمایشگاهی، نظارت بر توزیع و عرضه محصولات آزمایشگاهی تشخیص پزشکی است.

وی در ادامه اظهار داشت: از آنجایی که تمام شرکت‌های تجهیزات پزشکی از جمله شرکت‌های دریافت‌کننده ارز نرخ رسمی دولتی (دلار 4200 تومانی)، مکلف هستند قیمت تمام شده محصولات خود را متناسب با ارز دریافتی و براساس ضوابط قیمت گذاری به بازار عرضه کنند و مغایرت با این ضوابط، تخلف محسوب می‌شود، در این راستا در ماه جاری کارشناسان اداره تجهیزات و فرآورده‌های آزمایشگاهی، متشکل از سه گروه جهت نظارت بر فروش تجهیزات و ملزومات به پنج آزمایشگاه منتخب در سطح تهران مراجعه کرده و پس از بررسی فاکتورهای خرید آزمایشگاه های یاد شده نتایجی حاصل شد.

رییس اداره تجهیزات و فرآورده های آزمایشگاهی وزارت بهداشت، با اشاره به نتایج به دست آمده از بررسی فاکتورهای خرید آزمایشگاه ها خاطرنشان کرد: افزایش قیمت نسبت به سال 96 برای محصولات برخی از شرکت‌ها مانند تولیدی بازرگانی آریا فارمد و پادتن دانش مشاهده نشد و در بعضی کیت‌ها نیز کاهش قیمت وجود داشت. در سایر موارد نیز، تجهیزات و ملزومات با افزایش قیمت تا 30 درصد نسبت به سال گذشته مواجه بوده است. همچنین در موارد معدود از جمله درخصوص شرکت ف.آ.ا، افزایش قیمت از 30 درصد تا 200 درصد مشاهده شد که شرکت نامبرده به علت گرانفروشی به مراجع ذیصلاح قضایی ارجاع داده شد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٣٠ دی ١٣٩٧ - ١١:٤٠ / شماره خبر: ١٨٥٩٥٨ / تعداد نمايش: 396

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج