وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دبیر ستاد مرکزی فعالیت‌های جهادی وزارت بهداشت عنوان کرد:

برگزاری هزار و ۱۰۰ اردوی جهادی در کمتر از دو سال

دبیر ستاد مرکزی فعالیت‌های جهادی وزارت بهداشت با بیان اینکه تعداد متخصصان حاضر در اردوهای جهادی از ۶۰۰ نفر به سه هزار نفر رسیده است، گفت: هر چند کمتر از دو سال از شروع رسمی این فعالیت‌ها می‌گذرد اما طی این مدت، هزار و ۱۰۰ اردوی جهادی در حوزه سلامت برگزار شده است.

به گزارش وبدا، دکتر محمد تاج‌فرد در حاشیه اردوی جهادی سفیران سلامت در منطقه شیخ‌آباد ضمن تقدیر از زحمات جهادگران سفیران سلامت، اظهار کرد: این اردو به شیوه مطلوب با مشارکت اساتید و اعضای هیات علمی پیگیری شده است؛ چراکه مشارکت این افراد موجب افزایش کیفیت و تقویت خدمات اردوی جهادی می‌شود.

وی با بیان اینکه مردم، به نظام اسلامی وفادار هستند، اضافه کرد: هر فرد مسئول و متخصص در این نظام باید تلاش کند تا با استفاده از داشته‌های خود به مردم خدمت کند.

دکتر تاج‌فرد با تاکید بر اینکه اجر و پاداش جهادگران با هیچ چیز قابل مقایسه نیست، افزود: حضرت زهرا (س) به این افراد نگاهی ویژه داشتند که در این چنین روزی به توفیق خدمت به مردم نیازمند رسیده‌اند.

وی اطلاع‌رسانی اردوهای جهادی را ضعیف خواند و گفت: حضور اساتید در اردوهای جهادی بیش از ۱۰ برابر افزایش یافته است؛ چراکه اساتید حس داوطلبانه و خیرخواهانه دارند و اگر نسبت به فعالیت اردوهای جهادی آگاه شوند می‌توانند در این اردوها مشارکت کنند. همچنین ما باید از وقت متخصصان و اساتید در اردوهای جهادی نیز بیشترین بهره‌برداری را داشته باشیم.

دکتر تاج‌فرد از تلاش‌های معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌ها در راستای برگزاری اردوهای جهادی تقدیر کرد و گفت: بدون همراهی مسئولان دانشگاه‌ها اردوهای جهادی به شیوه مطلوب برگزار نمی‌شوند و زمانی که کار به صورت تیمی دنبال شود می‌توانیم از ظرفیت‌های موجود دانشگاه‌ها به شیوه مطلوب استفاده کنیم.

دبیر ستاد مرکزی فعالیت‌های جهادی وزارت بهداشت، خاطرنشان کرد: متاسفانه در سطح کشور نتوانسته‌ایم برای اردوهای جهادی بسترهای مورد نیاز را فراهم سازیم، اما امیدواریم با مشارکت مسئولان بتوانیم در این مسیر حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه کارمند، استاد و دانشجو باید در کنار یکدیگر به دنبال اجرای اردوهای جهادی باشند، اظهار کرد: بستر ارتباط جهادگران دانشگاه‌های علوم پزشکی با وزیر بهداشت جدید فراهم می‌شود تا این افراد بتوانند مطالبات و درخواست‌های خود را به صورت مستقیم با وی در میان گذارند.

دکتر تاج‌فرد اضافه کرد: وزارت بهداشت ۸۰ کلینیک در سال گذشته برای اردوهای جهادی در نظر گرفته است که امیدواریم از این کلینیک‌ها به شیوه مطلوب استفاده شود و در این راستا نیز باید تکنسین‌هایی ویژه کلینیک‌ها معرفی شوند.

وی، خاطرنشان کرد: هر چند نبود اعتبارات، مشکلاتی را برای وزارت بهداشت به همراه داشته است، اما تلاش کرده‌ایم تا یونیت‌های دندانپزشکی ویژه‌ای را برای اردوهای جهادی اختصاص دهیم.

دکترتاج‌فرد از تشکیل ستاد فعالیت‌های جهادی در ۵۸ دانشگاه علوم پزشکی یاد کرد و گفت: اکنون ده‌ها اردوی جهادی به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی در سراسر کشور در حال برگزاری است و بیش از ۱۰ هزار جهادگر از جمله اساتید، کارمندان و دانشجویان در حال خدمت به مردم هستند.

وی با بیان اینکه تعداد متخصصان حاضر در اردوهای جهادی از ۶۰۰ نفر به سه هزار نفر رسیده است، عنوان کرد: هر چند کمتر از دو سال از شروع رسمی این فعالیت‌ها می‌گذرد، اما طی این مدت هزار و ۱۰۰ اردوی جهادی در حوزه سلامت برگزار شده است.

دکتر تاج‌فرد با اشاره به اینکه خدمات‌دهی اردوهای جهادی در سطح استاندارد دنبال می‌شود، گفت: برخی از جهادگران حاضر در این اردوها فارغ‌التحصیلان دانشگاه هستند و اعضای هیات علمی و متخصصان در اردوها نیز حضور پرشوری دارند.

دبیر ستاد مرکزی فعالیت‌های جهادی وزارت بهداشت در پایان تصریح کرد: دانشگاه‌ها بیشترین حمایت‌ها را از اردوهای جهادی دارند و سال گذشته سعی کردیم بودجه‌ای برای اردوها داشته باشیم، اما سازمان برنامه و بودجه نپذیرفت که امیدواریم با حمایت مجلس بتوانیم این حمایت را رقم بزنیم.

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٧ - ١٢:٥١ / شماره خبر: ١٨٦٩٣٩ / تعداد نمايش: 394

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج