وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

در سفر وزیر بهداشت به استان خوزستان؛

اورژانس بیمارستان راه زینب بندر امام خمینی (ره) افتتاح شد/قول مساعد وزیر بهداشت برای رفع کمبود نیروی متخصص، پرستار و پیراپزشک در بندر امام خمینی (ره)

 

در سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به استان خوزستان، اورژانس بیمارستان راه زینب در بندر امام خمینی (ره) افتتاح شد.

به گزارش وبدا، دکتر سعید نمکی در حاشیه افتتاح این پروژه گفت: در بندر امام خمینی (ره) مشکلاتی در حوزه سلامت مانند کمبود نیروی انسانی و پزشک متخصص و مجزا شدن شبکه بهداشت و درمان وجود دارد که رسیدگی خواهد شد و در حد مقدورات ما در وزارت بهداشت و وزارت کشور از نظر تقسیمات کشوری، مسائل را پیگیری می کنیم.

وی افزود: قول می دهیم که در حوزه نیروی متخصص، پرستار و پیراپزشک این شهر در اسرع وقت، کمبودها را برطرف کنیم.

وزیر بهداشت درخصوص امکانات سایر دستگاه های اجرایی در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی گفت: برنامه ای داریم که با دستگاه های ارائه دهنده خدمات بهداشتی مانند نیروهای مسلح، وزارت نفت و سایر دستگاه های اجرایی نشست هایی داشته باشیم تا دیوارهای موجود را برداریم و با یک مکانیزم جدید بتوانیم از تمامی امکانات کشور برای همه مردم ایران در مناطق مختلف استفاده کنیم تا علاوه بر افزایش ضریب اشتغال، کارایی و بهره وری واحدهای خدماتی، شاهد کاهش هزینه های سربار و کمرشکن باشیم.

دکتر نمکی درخصوص برنامه های وزارت بهداشت برای توسعه بخش سوانح و سوختگی در بندرامام خمینی (ره) گفت: یکی از برنامه های ما برای خدمت رسانی سریع تر به مردم، توسعه اورژانس است.

از سوی دیگر بخش های سوختگی را نمی توان در هر منطقه ای توسعه داد بلکه باید در کنار اورژانس ها، امکانات مقدماتی را برای تثبیت بیمار سوختگی فراهم کنیم و در صورت نیاز، بیمار را به مرکزی با بخش سوختگی مجهزتر در مرکز استان ارجاع دهیم. عملیات ساخت اورژانس بیمارستان راه زینب بندر امام خمینی (ره) از سال 1395 در زمینی مساحت 1500 مترمربع آغاز شد که با اعتباری بالغ بر 3.5 میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

براساس این گزارش، بیمارستان راه زینب بندر امام خمینی (ره) در استان خوزستان، بیمارستان تک تخصصی (زنان و زایمان) با 7 تخت بستری، 5 تخت تروما، 3 تخت تزریقات، یک تخت CPR(احیا) و یک تخت معاینه پزشک است که به مردم این منطقه خدمات درمانی ارائه می دهد. دکتر نمکی همچنین از پروژه بیمارستان در حال ساخت 64 تختخوابی بندر امام خمینی (ره) بازدید کرد./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٢٥ بهمن ١٣٩٧ - ١٠:١٥ / شماره خبر: ١٨٦٩٩٩ / تعداد نمايش: 428

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج