وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

با حضور وزیر بهداشت انجام شد؛

افتتاح کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی و مرکز تشخیص و غربالگری سرطان بیمارستان طالقانی آبادان

وزیر بهداشت در دومین روز سفر خود به استان خوزستان، کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی و همچنین مرکز تشخیص و غربالگری سرطان بیمارستان آیت الله طالقانی آبادان را افتتاح کرد.
به گزارش وبدا، دکتر سعید نمکی در حاشیه افتتاح کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی آیت الله طالقانی آبادان، گفت: قبل از رای اعتماد مجلس به نمایندگان مردم خوزستان در مجلس گفتم که اولین سفر استانی ام به حرمت خون پاک شهدایی که در این استان ریخته شده به خوزستان خواهد بود و به شهدایی که در این سرزمین مقدس به فیض شهادت رسیدند درود می فرستم و به خانواده معظم آنها، ادای احترام و دین می کنم.
وی تصریح کرد: خوشبختانه در حوزه سلامت استان خوزستان، زیرساخت های مناسبی ایجاد شده و امروز در آبادان چندین مرکز بهداشتی و درمانی را افتتاح کردیم و امیدواریم در نشستی که با نمایندگان مجلس، استاندار و همکاران مان داریم، کاستی ها و نقایص دیگری که در سطح استان خوزستان داریم را شناسایی کرده و در برنامه زمان بندی مشخص در استمرار طرح تحول نظام سلامت، اقداماتی را انجام دهیم تا در آینده ای نزدیک شاهد حداقل هایی در حوزه سلامت باشیم که شایسته مردم این منطقه از کشور است.
وزیر بهداشت درخصوص ارتقای دانشکده علوم پزشکی آبادان به دانشگاه گفت: در شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه ای وجود دارد که در هر استان باید یک دانشگاه علوم پزشکی وجود داشته باشد اما در برخی از مناطق مانند آبادان و ایرانشهر که پتانسیل و استحقاق دانشگاه شدن را دارند، این موضوع را دنبال کرده و گزارشی را برای این شورا فراهم می کنیم تا در موارد خاص بتوانیم اجازه ارتقای دانشکده های علوم پزشکی را بگیریم.
گفتنی است, مرکز تشخیص و غربالگری تیپ 1 سرطان آبادان در زمینی با زیربنای 575 متر مربع با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 800 میلیون تومان ساخته شده و دارای بخش هایی مانند بخش تشخیصی، تصویربرداری تشخیصی و ماموگرافی است.
کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی بیمارستان آیت الله طالقانی آبادان نیز در زمینی با زیربنای 1620 متر مربع در 3 طبقه با اعتباری بالغ بر 6 میلیارد تومان ساخته و تجهیز شده است.
همچنین در این کلینیک، خدمات تخصصی و فوق تخصصی در حوزه های داخلی مغز و اعصاب، جراحی مغز و اعصاب، اورولوژی، ارتوپدی، زنان و زایمان، قلب و عروق، برونکوسکوپی، فوق تخصص ریه بزرگسالان، آندوسکوپی، کولونوسکوپی، دندانپزشکی با 4 یونیت، داخلی، روماتولوژی، هماتولوژی، گوش، حلق و بینی، جراحی عمومی، پوست، چشم، اطفال، فوق تخصص ریه اطفال و عفونی ارائه می شود./206

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٢٥ بهمن ١٣٩٧ - ١٣:٣٥ / شماره خبر: ١٨٧٠١٢ / تعداد نمايش: 478

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج