وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

بیش از ۲۸ هزار اثر به جشنواره تیتر ۱۱ ارسال شده است/۱۰ اسفند ماه آخرین مهلت بررسی مجدد آثار

۲۸ هزار و ۲۴۹ اثر از دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به یازدهمین دوره از جشنواره نشریات دانشجویی تیتر ۱۱ ارسال شده است که از این تعداد پنج هزار و ۷۸۸ اثر از دور رقابت‌ها حذف شدند.

به گزارش وبدا، با پایان یافتن مرحله ثبت و ارسال آثار در سامانه جشنواره تیتر۱۱، فرآیند غربالگری آثار آغاز شد که در این مرحله با استناد به دستورالعمل اجرایی جشنواره و مجموعه مصوبات شورای سیاستگذاری جشنواره تیتر ۱۱، تمامی ۲۸ هزار و ۲۴۹ اثر و نشریه ارسالی برای بررسی و احراز شرایط ورود به مرحله داوری توسط تیم غربالگری مورد بررسی قرار گرفت.

با توجه به حجم قابل توجه آثار ارسالی به جشنواره و نیز ضرورت دقت و وسواس در بررسی تک تک آثار و نشریات، مرحله غربالگری حدود یک ماه به طول انجامید که در فرآیند غربالگری هیچ گونه بررسی محتوایی صورت نگرفت و آثار و نشریات تنها براساس انطباق و استناد به مفاد آیین نامه مورد بررسی قرار گرفت. در نهایت نیز از مجموع کل آثار و نشریات ارسالی ۵۷۸۸ اثر و نشریه به دلیل عدم انطباق و دارا نبودن یا عدم رعایت شرایط مندرج ر دستورالعمل اجرایی، مجوز ورود به مرحله داوری را کسب نکرده و از فضای رقابتی جشنواره کنار گذاشته شد.

براساس این گزارش، تعداد کل آثار ارسالی به بخش نشریات برتر حدود سه هزار و ۲۷۹ اثر بوده است که از این تعداد دو هزار و ۴۴۱ اثر تایید و ۸۳۸ اثر از گردونه جشنواره خارج شد. از عمده دلایل عدم تائید آثار در این بخش می توان به ارسال نشریه توسط شخصی غیر از مدیر مسئول، عدم رعایت سقف سه شماره و  ارسال نشریات منتشر شده در خارج از بازه زمانی جشنواره و بارگذاری اشتباه یا ناقص فایل نشریه اشاره کرد.

 

در بخش آثار برتر از تعداد کل بیست هزار و ۶۲۷ اثر حدود ۱۸ هزار و ۱۲۹ اثر تائید و دو هزار و ۴۹۸ اثر از گردونه جشنواره خارج شدند که عمده دلایل حذف آثار از این بخش،  عدم تطابق صاحب اثر با شخص ارسال کننده اثر، آثار منتشر شده در خارج از بازه زمانی جشنواره و بارگذاری ناقص یا اشتباه فایل اثر بوده است. در بخش ویژه و قسمت موضوعات ویژه از مجموع هزار و ۵۶۹ اثر، هزار و ۳۸۱ اثر تائید شده و ۱۸۸ اثر از گردونه رقابت‌ها کنار گذاشته شدند.

در بخش نویسندگان برتر نیز از مجموع دو هزار و ۴۷۲ اثر، ۲۷۹ اثر تائید شده دو هزار و ۱۹۳ اثر از گردونه رقابت‌ها حذف شدند که عمده دلایل برای حذف اثر در این بخش به استناد دستورالعمل اجرایی جشنواره، بخش نویسندگان  برتر زیر مجموعه‌ی بخش ویژه و در حیطه‌ی موضوعات چهارگانه‌ این بخش قرار می‌گیرد. بنابراین آثاری که در این بخش ثبت شده می‌بایست با موضوعات چهارگانه همخوانی داشته و حتما در بخش ویژه قبلا ثبت شده باشند.

بنابر این گزارش، تعداد زیادی از عزیزان شرکت کننده بدون توجه به دستورالعمل اجرایی جشنواره نسبت به ثبت و ارسال آثار در این بخش اقدام کرده که بنابر ضوابط و مقررات اکثر آثار ارسالی در بخش نویسندگان برتر مجوز ورود به فرایند داوری را کسب نکرده اند. در بخش فضای مجازی تعداد کل آثار ۳۰۲ اثر بوده است که ۲۳۱ اثر از این تعداد تائید و ۷۱ اثر به دلایلی از جمله ثبت کانال تلگرامی به جای وبسایت و وبلاگ، ارسال نشریه توسط شخصی غیر از مدیر مسئول، آثار منتشر شده در خارج از بازه زمانی جشنواره و بارگذاری ناقص یا اشتباه فایل از حضور در مراحل بعدی جشنواره کنار گذاشته شده است.

گفتنی است، مجموعه دبیرخانه جشنواره هر چند احتمال خطاهای سهوی را در بررسی و ارزیابی‌های خود منتفی نمی‌داند، اما با تمام توان کوشیده‌اند در کمال دقت و بی طرفی و صرفا بر اساس ضوابط دستورالعمل اجرایی جشنواره به بررسی آثار و نشریات در مرحله غربالگری بپردازند. با این حال، آن دسته از عزیزانی که احساس می‌کنند نشریه یا اثر آنها در مرحله غربالگری به اشتباه با نقص اثر مواجه شده و تقاضای بررسی مجدد را دارند می‌توانند درخواست خود را حداکثر تا دهم اسفندماه و صرفا از طریق پست الکترونیکی جشنواره به نشانی info@titr۱۱.ir ارسال کنند./224/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٧ - ١٥:٢٢ / شماره خبر: ١٨٧١٢٦ / تعداد نمايش: 312

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج