وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

با صدور اطلاعیه ای اعلام شد؛

کرامت و فداکاری جامعه پزشکی کشور همواره مورد تاکید معاون آموزشی وزارت بهداشت بوده است

با توجه به انتساب برخی شایعات به معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص ترویج بی اخلاقی در جامعه پزشکی، روابط عمومی معاونت آموزشی در اطلاعیه ای ضمن تشریح رویکرد این معاونت درخصوص جامعه پزشکی، این شایعات را تکذیب کرد.  متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

جامعه پزشکی کشور از دیرباز به عنوان قشر امین و درد آشنای مردم عزیز کشورمان، همواره در عرصه های مختلف و حوادثی مانند جنگ ها و بلایای طبیعی در کنار مردم بوده و به آلام ایشان رسیدگی کرده است. دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت و نایب رییس شورای عالی اخلاق پزشکی کشور به عنوان یکی از اساتید برجسته حوزه علوم و اخلاق پزشکی، ضمن تاکید بر اعتلای اخلاق حرفه ای در بین دانشجویان علوم پزشکی کشور، همواره بر کرامت و جایگاه رفیع جامعه پزشکی تاکید و از زحمات این قشر در تمامی عرصه های نظام سلامت تقدیر نموده است.

لیکن اخیرا عده ای با هدف لکه دار کردن دامان جامعه پزشکی کشور، اقدام به نشر سخنان اهانت باری درخصوص این همکاران نموده و با زدن برچسب زیاده خواهی بر مطالبات به حق این قشر از جامعه از زبان معاون آموزشی وزارت بهداشت، سعی در مخدوش کردن اذهان عمومی و کاهش انگیزه همکاران محترم نموده اند.

این درصورتی است که معاون محترم آموزشی وزارت بهداشت تاکنون چنین سخنانی ایراد نکرده و فحوای این سخنان نیز با رویکرد ایشان و استراتژی های حوزه معاونت آموزشی کاملا منافات دارد. ضمن تکذیب اساس مطالب درج شده، امید است با اعتلای اخلاق حرفه ای در تمامی اقشار جامعه شاهد چنین شایعاتی نبوده و رسانه های کشور همواره فضایی برای تبادل حقایق و امید در جامعه باشند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٧ - ١٥:٣٣ / شماره خبر: ١٨٧١٢٧ / تعداد نمايش: 828

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج