وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون سابق توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت:

وزارت بهداشت، برجسته ترین دستگاهی است که بودجه ریزی عملیاتی را اجرایی کرده است

دکتر صدرالسادات، پشتیبانی از ماموریت های انجام شده در حوزه سلامت را از وظایف معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی دانست و گفت: در حوزه عمرانی بیش از ۹ هزار پروژه با مساحتی بالغ بر ۵ میلیون متر مربع به پایان رسید و ۳۰ هزار تخت جدید به بخش درمانی افزوده شد.

 

به گزارش وبدا، دکتر سید علی صدرالسادات در مراسم تکریم و معارفه معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت با اشاره به وجود ۷ هزار و ۵۰۹ پروژه بهداشتی، اظهار داشت: بخش قابل توجهي از اعتبارات این پروژه ها توسط مردم و دولت تامین شده است و ۲۹۲ مرکز خدمات جامع سلامت شهری، ۶۵۱ مرکز خدمات جامع سلامت روستایی و ۱۴۷۰ کمیسیون تیم سلامت ایجاد شده است.

 

معاون سابق توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت با بیان اینکه ۲۶۴ پروژه درمانی در دست اجرا هستند، افزود: ۱۵۶ پروژه اورژانس، ۲۹۱ بلوک زایمانی و ۱۱۸ هزار مرکز غربالگری در دست اجرا و ساخت هستند.

 

وی با تاکید بر اينکه وزارت بهداشت، برجسته ترین دستگاهی است که بودجه ریزی عملیاتی را اجرایی کرده است، گفت: وزارت بهداشت، دستگاهی عریض و طویل است و ما توانستیم بودجه ریزی عملیاتی را اجرایی کنیم.

 

دکتر صدرالسادات با اشاره به اخذ بیش از ۸ هزار میلیارد تومان اوراق از سوی وزارت بهداشت، گفت: در همه دنیا، کل اعتبار دانشگاه ها برای آموزش و پژوهش است، اين در حالي است كه در ایران ۱۳ درصد اعتبار به آموزش و پژوهش اختصاص دارد و مابقي در بخش بهداشت و درمان هزينه مي شوند.

 

معاون سابق توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت انتقال سازمان بیمه سلامت، شورای عالی بیمه و سازمان اورژانس کشور به وزارت بهداشت را از جمله اقدامات این معاونت در حوزه ساختار و تشکیلات عنوان كرد و گفت: در حوزه بازرگانی، با حمایت های دکتر هاشمی، وزیر سابق بهداشت از ظرفیت هیات امنای ارزی استفاده کردیم.

 

وی با اشاره به احیای دوباره شرکت آوای پردیس سلامت، گفت: با وجود همه محدودیت ها و عدم توانمان، توانستیم ۸ فروند هلیکوپتر از طریق شرکت هلیکوپتری آوای سلامت خریداری کنيم. همچنين توانستیم تعداد حدود ۳ هزار آمبولانس به ناوگان اورژانس زمینی اضافه كنيم.

 

دکتر صدرالسادات در ادامه به جذب بیش از ۳۰ هزار نیروی شرکتی در بخش بهداشت و درمان اشاره کرد و گفت: در شرایطی که دولت، سیاست های انقباضی داشت، توانستیم نیروی مورد نیاز را جذب کنیم و در حال حاضر، حوزه سلامت بیش از ۴۵۰ هزار نیرو دارد.

 

 بنابراین گزارش در ابتدای اين مراسم، دکتر ایرج حریرچی با بیان اینکه ۸.۱۴ تولید ناخالص ملی کشور در حوزه سلامت هزینه می شود، گفت: در حال حاضر، تعداد کارکنان حوزه سلامت به ۴۹۵ هزار رسیده است که با تعداد کارکنان بخش خصوصی به ۸۰۰ هزار نیرو می رسد و بیش از ۳ درصد جمعیت کشور، در حوزه سلامت فعالیت می کنند.

 

معاون کل وزارت بهداشت، افزود: از سال ۹۵ تاکنون، ۸۲۳ میلیون بار  با حوزه سلامت مواجهه وجود داشته است.

 

وی در ادامه افزود : در سال های گذشته مدیریت افراد متخصص در امور مالی در حوزه سلامت مورد پذیرش نبود، اما در حال حاضر این امر، میسر شده و مسیر هموار است./203

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٧ - ١٦:٥٤ / شماره خبر: ١٨٧١٣١ / تعداد نمايش: 664

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج