وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس مرکز مدیریت پیوند و امور بیماری‌های وزارت بهداشت:

سکته‌ های مغزی دومین علت مرگ و میر در بین بیماری‌های غیر واگیر هستند

رییس مرکز مدیریت پیوند و امور بیماری‌های وزارت بهداشت گفت: در سال ۹۵ حدود ۵۴ بیمارستان در مراکز استان‌ ها برای ارائه خدمات به بیماران سکته مغزی تحت عنوان کد ۷۲۴ تجهیز شدند که در سال ۹۶ با افزایش ۲۳ مرکز این خدمات بهبود پیدا کرد.

به گزارش وبدا، دکتر مهدی شادنوش در یازدهمین کنگره سکته مغزی، گفت: در کشور ما آمار فوت ناشی از سکته‌ های مغزی، 24 نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر است و دومین علت مرگ و میر در بیماری‌های غیر واگیر محسوب می‌شود.

وی گفت: در سال ۹۵ حدود ۵۴ بیمارستان در مراکز استان‌ها برای ارائه خدمات به بیماران سکته مغزی تحت عنوان کد ۷۲۴ تجهیز شدند که در سال ۹۶ با افزایش ۲۳ مرکز این خدمات بهبود پیدا کرد.

اثرات و عوارض ناشی از سکته مغزی

دکتر شادنوش گفت: علیرغم مرگ و میرهایی که کماکان بر اثر سکته مغزی اتفاق می افتد، اثرات و عوارض ناشی از سکته مغزی در دوره اجرای طرح 724 کاهش قابل توجهی پیدا کرده است، مسئولین این کمیته به طور مداوم جلساتی را برگزار می‌ کنند و همواره به دنبال اصلاح و بهبود این طرح هستند، دستگاه‌ های نیمه سبک مورد نیاز برای این طرح هم با همراهی کمیته در حال تعمیر است.

رییس مرکز مدیریت پیوند و امور بیماری‌های وزارت بهداشت تصریح کرد: در اجرای این طرح با مشکلات زیادی به خصوص کمبود نیرو‌های دوره دیده مواجه بودیم و متاسفانه در اجرای اکثر طرح‌ های جدید اینگونه موارد وجود دارد که باید برطرف شود، در حال حاضر، طرح ‌های زیادی در حال پیگیری و بررسی هستند و به زودی شاهد دستاورد‌های این تلاش ها و فعالیت ‌ها خواهیم بود.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ١ اسفند ١٣٩٧ - ١٥:٢٠ / شماره خبر: ١٨٧١٨٣ / تعداد نمايش: 401

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج