وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

سرپرست مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت خبر داد:

برگزاری آزمون دستیاری به طور همزمان در 20 شهر و 22 حوزه

سرپرست مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت از برگزاری آزمون دستیاری امسال در امروز پنجشنبه 2 اسفند خبر داد.

به گزارش وبدا، دکتر آبتین حیدرزاده سرپرست مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت با اعلام این خبر افزود: آزمون دستیاری امسال در 20 شهر و 22 حوزه برگزار می‌شود و شهرهای تهران و شیراز دارای 2 حوزه‌ی امتحانی هستند.

وی تصریح کرد: در تهران دانشگاه‌های علوم‌پزشکی شهید بهشتی و ایران به عنوان حوزه‌های انتخابی در نظر گرفته شده‌اند.

دکتر حیدرزاده ضمن تشریح فرآیند طراحی و تکثیر سوالات، از طراحی سوالات توسط 3 گروه مجزا و تکثیر 15 هزار دفترچه سخن گفت و خاطرنشان کرد: امسال حدود 14 هزار شرکت‌کننده در این آزمون حضور دارند و تعدادی دفترچه برای موارد احتمالی در نظر گرفته شده و در اختیار دانشکده‌ها قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه امسال یک خط کنترل به مجموعه‌ی فرایند طراحی و تکثیر سوال افزوده شده ابراز امیدواری کرد: آزمون دستیاری امسال با کمترین درصد خطا برگزار شود.

سرپرست مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت یادآور شد که پاسخ‌نامه‌های آزمون مذکور نیز آماده شده و در اختیار حوزه‌های امتحانی قرار خواهد گرفت و عملیات ارسال دفترچه‌ها و پاسخ‌نامه‌ها از ساعت 2 بامداد اول اسفندماه به صورت زمینی و هوایی انجام شده است.

دکتر حیدر زاده افزود: حراست و حفاظت آزمون دستیاری با نمایندگان حراست و نظارت بر روند اجرایی استاندارد آن توسط نمایندگان مرکز سنجش انجام خواهد شد.

همچنین وی خاطرنشان کرد: نمایندگان حراست و مرکز سنجش، حکم مورد نظر را دریافت کرده و کاملا توجیه هستند و در مناطق، مستقر شده‌اند .

سرپرست مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت ابراز امیدواری کرد تا در سال آینده با افزایش تعداد حوزه‌های امتحانی در سایر شهرها، شرایط مساعدتری در جهت آسایش بیشتر داوطلبین دستیاری مهیا شود .

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٢ اسفند ١٣٩٧ - ١٠:١٤ / شماره خبر: ١٨٧١٩٧ / تعداد نمايش: 397

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج