وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مدیرکل امور فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو:

امکان استعلام اصالت فرآورده های غذایی و آشامیدنی در سامانه TTAC فراهم می شود

مدیرکل امور فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو از فراهم شدن امکان استعلام اصالت فرآورده های غذایی و آشامیدنی تولید داخل در سامانه TTAC خبر داد. 

به گزارش وبدا، دکتر وحید مفید با اعلام این خبر افزود: مجموعه کنترل های سازمان غذا و دارو بر مواد خوراکی و آشامیدنی در سامانه تیتک در دو بخش محصولات وارداتی و دیگری کنترل پروانه های تاسیس، بهره برداری، مسئول فنی، ساخت کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی در داخل کشور انجام می شود.

وی افزود: پیش تر از سامانه TTAC صرفا در بحث واردات استفاده می شده اما براساس برنامه ریزی‌ها مقرر شد تا تمامی فرایندهای تولید در داخل نیز به این سامانه منتقل شود. 

مدیرکل امور فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو با اشاره به مزایای این سامانه عنوان کرد: تمام پروانه های تاسیس، بهره برداری و ساخت محصولات تولید داخل کشور نیز مانند محصولات وارداتی در چهارچوب سامانه، متمرکز و در عین حال سراسری خواهد شد.

وی توضیح داد: در حال حاضر تمام دانشگاه های علوم پزشکی سیستم های جداگانه ای دارند که از این پس در قالب یک سامانه جامع، پروانه ها را صادر خواهند کرد و به پروانه صادرشده دسترسی خواهند داشت.

به گفته دکتر مفید همچنین از این پس مصرف کننده می توانند همانگونه که در مورد کالاهای وارداتی با وارد کردن بارکد از طریق سامانه تیتک اصالت آن را استعلام کنند، درمورد اصالت کالاهای داخلی نیز این امکان مهیا خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: زیرساخت های این سامانه آماده شده و از اسفندماه فعالیت خود را آغاز خواهد کرد و امیدواریم در سال آینده تمام واحدهای تولید داخل به این سامانه متصل شوند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

جمعه ٣ اسفند ١٣٩٧ - ١٣:٢٠ / شماره خبر: ١٨٧٢١٠ / تعداد نمايش: 284

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج