وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مشاور معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در آیین افتتاحیه الم‍‍پیاد همگانی:

یکی از راه‌های مشارکت حداکثری دانشجویان در فعالیت‌های ورزشی، توجه جدی به ورزش همگانی است

مشاور معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت گفت: سیاست این معاونت مشارکت حداکثری دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی در حوزه ورزش است و یکی از راه های شرکت حداکثری دانشجویان در فعالیت های ورزشی توجه جدی ورزش های همگانی است.

به گزارش وبدا، دکتر بهرام علی قنبری امروز (جمعه) در مراسم افتتاحیه چهارمین دوره المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی در جمع حاضرین گفت: ورزش همگانی به دلیل اینکه زیرساخت ها، امکانات و بودجه زیادی نمی خواهد وامکان دسترسی همه دانشجویان در محیط های و فضاهای خوابگاهی و دانشگاهی به آن زیاد است، مورد استقبال طیف های مختلف دانشجویان قرار گرفته است و خوشحالیم امسال در چهارمین دوره المپیاد ورزش های همگانی شما دانشجویان فضای پرنشاط و پرانرژی را در این رویداد بزرگ برای خود و دیگران فراهم کرده اید.

وی گفت: یکی از راه هایی که می تواند دانشجویان را از گزند آسیب های اجتماعی به دور کند توسعه و اشاعه ورزش همگانی است .متاسفانه امروزه در جوامع بشری آسیب های اجتماعی رو به افزایش است که قطعا توجه به ورزش همگانی و گسترش آن در میان مردم، می تواند راهکار خوبی برای رفع این مشکل باشد.

دکتر قنبری افزود: یکی از کارهای مهمی که امسال در بدنه وزارت بهداشت صورت گرفته است ابلاغ آیین نامه تشکیل انجمن های ورزشی به دانشگاه های علوم پزشکی است که کمک شایانی به حوزه ورزش همگانی کرده است که می تواند زمینه را برای مشارکت حداکثری دانشجویان به امر ورزش فراهم کند.

وی اظهار کرد: خوشبختانه مشارکت دانشگاه ها در المپیاد امسال نسبت به سالهای گذشته بسیار گسترده تر شده و از رشد چشمگیری برخوردار است که این بیانگر آن است که مسئولان تربیت بدنی و کارشناسان در دانشگاه های علوم پزشکی توجه جدی به ورزش همگانی دارند و قطعا همگانی کردن ورزش راهکار خوبی است که دانشجویان را وادار به فعالیت های جسمانی کند.

مشاور معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت گفت: لازم می دانم از همکاری جدی مسئولان دانشگاه علوم پزشکی مازندران و همچنین از زحمات ریاست دانشگاه و معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه و کارشناس تربیت بدنی این دانشگاه تشکر کنم که قطعا بخشی از زحمات این حوزه و فعالیت های این چنینی در ایام المپیادها و جشنواره ها، حاصل زحمات آنهاست.

دکتر قنبری گفت: همچنین از همکاران ستادی چه افرادی که از آنها یاد می شود و چه آنهایی که از قلم می افتند از یکایک آنها تشکر می کنم. مسلما اگر همکاری آنها نبود کار چنین بزرگی تحقق نمی یافت.

وی تاکید کرد: بدون شک برگزاری این المپیاد با این حجم گستردگی و تعداد تیم های شرکت کننده در سایه جهت گیری و هدایت معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت انجام شده است که به دلیل مشغله نتوانستند به مراسم افتتاحیه بیایند که من حامل ابلاغ سلام و پیام ایشان به شما حاضرین هستم.

نسخه چاپي ارسال به دوست

جمعه ٣ اسفند ١٣٩٧ - ٢٠:٠٢ / شماره خبر: ١٨٧٢١٣ / تعداد نمايش: 288

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج