وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

در هیات ممیزه مرکزی وزارت بهداشت مصوب شد؛

طی دوره مجازی آموزش پزشکی توسط اعضای هیات علمی جدید الاستخدام

معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه توانمندسازی اعضای هیات علمی در حوزه آموزش یکی از مهمترین اصول توسعه آموزش علوم پزشکی در کشور است گفت: در حال حاضر 1360 عضو هیات علمی در دوره کارشناسی ارشد مجازی آموزش پزشکی مشغول به تحصیل هستند و مصوب شده که اعضای هیات علمی جدید الاستخدام نیز در این دوره شرکت نمایند.

به گزارش وبدا، دکتر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی با اشاره به برنامه این معاونت برای توسعه زیرساخت های آموزش علوم پزشکی گفت: اعضای هیات علمی دانشگاهها یکی از ارکان اصلی آموزش علوم پزشکی کشور هستند و در قالب برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی برنامه هایی برای توسعه اعضای هیات علمی در دست پیگیری است.

وی خاطرنشان کرد: حوزه آموزش یکی از زیربناهای توسعه نظام سلامت است و برای هرتحولی در سلامت کشور ابتدا باید آموزش علوم پزشکی متحول شود.

معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از برنامه های این معاونت برای توانمندسازی اعضای هیات علمی در آموزش سخن گفت و افزود: با تاسیس دانشگاه علوم پزشکی مجازی بسترهای خوبی برای ارائه آموزش های الکترویک در حوزه سلامت فراهم شد.

وی ادامه داد: دوره مجازی کارشناسی ارشد آموزش پزشکی برای اعضای هیات علمی برگزار شده و در حال حاضر 1360 نفر از اعضای هیات علمی در این دوره مشغول به تحصیل هستند.

دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی گفت: نهادینه کردن اهمیت آموزش در بین اعضای هیات علمی می تواند تحول چشمگیری در آموزش ایجاد کند و این دوره مجازی هم همین هدف را دنبال می کند.

وی اضافه کرد: در همین راستا در هیات ممیزه مرکزی وزارت بهداشت مصوب شد که تمامی اعضای هیات علمی جدید الاستخدام ملزم به طی دوره مجازی 96 ساعته آموزش پزشکی می باشند.

دکتر لاریجانی گفت: در این دوره مفاهیم مختلف حوزه آموزش علوم پزشکی از جمله مفاهیم مرتبط با تحول و نوآوری در آموزش گنجانده شده است.

وی ادامه داد: آشنایی اعضای هیات علمی با این مفاهیم در بدو ورود به نظام سلامت می تواند تاثیر زیادی در نقش آموزشی این همکاران در دانشگاهها داشته باشد و بدون شک ارتقای آموزش، زمینه های ارتقا در تمامی ارکان حوزه سلامت را به همراه خواهد داشت.

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢٠ اسفند ١٣٩٧ - ١٢:١٣ / شماره خبر: ١٨٧٨٩٨ / تعداد نمايش: 1185

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج