وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

با حضور مشاور عالی وزیر بهداشت در امر اجتماعی شدن نظام سلامت؛

نخستین نشست شورای مديران و كارشناسان ارشد معاونت اجتماعی وزارت بهداشت برگزار شد

نخستین نشست شورای مديران و كارشناسان ارشد معاونت اجتماعی با مشاور عالی وزير بهداشت، برای ايجاد زبان مشترک در زمينه اجتماعی شدن سلامت برگزار شد.

به گزارش وبدا، دكتر علی اصغر فرشاد، قائم‌مقام معاونت و رییس دبيرخانه شورای عالی سلامت در این نشست، گزارشی از  مفهوم اجتماعی شدن سلامت، برنامه‌ها و سياست‌های حوزه اجتماعی ارائه داد.

براساس این گزارش، در ادامه این نشست، مديران به معرفی حوزه‌های خيّرین و سمن‌ها، آموزش و ارتقای سلامت، پیشگیری از آسيب‌های اجتماعی، كانون‌های سلامت محله و سطوح گوناگون مجامع سلامت، مددكاری اجتماعی و دبيرخانه شورای عالی سلامت پرداختند.

همچنین دكتر عبدالرحمان رستميان، معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشكی تهران، به اهميت رويكرد اجتماعی و اقدامات انجام شده در تهران پرداخت و فقدان پيگيری قدرتمند برای پياده‌سازی آن را برای آينده نظام سلامت، زيان‌بار دانست. 

مشاور عالی وزیر بهداشت در امر اجتماعی شدن نظام سلامت نیز تيم معاونت را بسيار ارزشمند و پرتوان ارزيابی و ابراز اميدواری كرد كه اين تيم ضمن افزايش قابليت‌های خود، با اثربخشی بيش‌تری برای توانمند‌سازی جامعه حركت كند‌.

دكتر محمداسماعیل اكبری با اشاره به ضرورت توانمندسازی جامعه، سه گروه سياست‌گذاران، مديران اجرايي و مردم (سمن‌ها، خيّرین و تشكل‌های مدنی) را اصلی و مهم برشمرد و افزود: توانمندسازی مردم زمانی موثر است كه موجب تغيير رفتار در هر سه سطح شود و اين امر از داخل وزارت بهداشت بايد شروع شود.

وی در پایان با اشاره به اينكه ساختار پيشنهادی برای اجتماعی شدن سلامت در حوزه وزارتی و دانشگاه‌ها در حال نهايی شدن است، تاكيد کرد: جلسات مشترک با مديران برای پیگيری موارد مطروحه ادامه خواهد یافت.

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢٦ اسفند ١٣٩٧ - ١٣:٣٣ / شماره خبر: ١٨٨١٤٦ / تعداد نمايش: 669

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج