وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس مرکز مدیریت پیوند و بیماری‌های وزارت بهداشت خبر داد:

تولید دستگاه دیالیز براساس استانداردهای جهانی در ایرانرییس مرکز مدیریت پیوند و بیماری‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امروز، دستگاه دیالیز براساس استانداردهای جهانی به دست متخصصان توانای ایرانی در داخل کشور ساخته می شود.


به گزارش وبدا، دکتر مهدی شادنوش در مراسم افتتاح بخش دیالیز بیمارستان دکتر معاون صحنه، افزود: امروز با وجود تحریم‌ها و دشمنان خارجی توانسته ایم در سراسر کشور، بخش‌های دیالیز را راه‌اندازی و آماده خدمت کنیم.

وی تصریح کرد: متاسفانه در ماه‌های اخیر به ‌واسطه تحریم‌های موجود نتوانسته‌ایم دستگاه دیالیز وارد کنیم اما افتخار داریم با همت متخصصان داخلی و دانش جوانان این سرزمین، دستگاه دیالیز با رعایت آخرین استانداردهای روز دنیا تولید کنیم.

دکتر شادنوش افزود: یکی از نکات مهم در روند پیشرفت ارائه خدمات توجه به تجربیات موفق و بومی سازی و بروز رسانی آن می‌باشد.

وی یادآور شد: باید بپذیریم در شرایط دشوار جنگ نرم و جنگ اقتصادی هستیم و باید برای جلوگیری از ایجاد کمبود‌های احتمالی برنامه ریزی صحیح داشته و اقدام های به ‌موقع را انجام دهیم.

رییس مرکز مدیریت پیوند و بیماری‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه گفت: باید در تخصیص تجهیزات تخصصی به نیاز واقعی و شرایط آن مرکز و شهر توجه کنیم.

وی افزود: از همه سازمان‌های استان انتظار داریم به منظور حفظ و ارتقای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به بخش سلامت در حوزه‌های مرتبط همکاری‌های لازم را داشته باشند.

گفتنی است، بخش دیالیز بیمارستان دکتر معاون صحنه با زیربنای حدود ۲۲۰ متر مربع در هفت تخت و دستگاه دیالیز راه اندازی شده و امکانان خدمات رسانی به ۲۰ نفر بیمار دیالیزی را دارد. همچنین برای راه اندازی این بخش حدود یک میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است. شهرستان صحنه نیز با 77 هزار نفر جمعیت در 60 کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده است.

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢٧ اسفند ١٣٩٧ - ٠٩:٢٢ / شماره خبر: ١٨٨١٨٧ / تعداد نمايش: 334

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج