وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

نماینده ویژه وزیر بهداشت در مناطق سیل زده مطرح کرد:

بازدید از محل اسکان موقت سکنه روستای آق قلا

 

نماینده ویژه وزیر بهداشت در مناطق سیل زده گفت: هرگونه دارو و ملزومات بهداشتی موردنیاز در منطقه تامین شده است. همچنین شیرخشک و موادغذایی موردنیاز به مقدار کافی وجود دارد.

دکتر پیرحسین کولیوند در گفت و گو با وبدا، درخصوص آغاز عملیات نظارت بر حسن انجام خدمت رسانی به مردم آسیب دیده مناطق سیل زده، بیان کرد: صبح امروز از محل اسکان موقت ساکنین روستای آق قلا در روستای محمدآباد گرگان بازدید کردیم. در این روستا یک دستگاه اتوبوس آمبولانس به عنوان درمانگاه سیار با تمامی تجهیزات موردنیاز مستقر است.

وی افزود: همچنین، تیم پزشکی و فوریت های پزشکی نیز در محل حضور داشته و آمادگی ارائه هرگونه خدمت درمانی به مردم آسیب دیده را دارند.

دکتر کولیوند از تامین دارو و تجهیزات بهداشتی موردنیاز برای مردم مناطق سیل زده خبر داد و گفت: هرگونه دارو و ملزومات بهداشتی موردنیاز در منطقه تامین شده است. همچنین شیرخشک و موادغذایی موردنیاز به مقدار کافی وجود دارد.

وی از حضور فعال کارشناسان مرکز سلامت محیط و کار و مرکز مدیریت بیماری های واگیر در محل اسکان موقت مردم سیل زده خبر داد و افزود: همکاران ما در بخش سلامت محیط، بر آلودگی محیط، آب و همچنین غذای مصرفی مردم نظارت کافی دارند، برای پیشگیری از شیوع بیماری های واگیر نیز فعالیت های کارشناسان بهداشت آغاز شده است. 

رییس سازمان اورژانس کشور گفت: آمبولانس های اورژانس در منطقه حضور دارند تا در مواقع لزوم بیماران را به مراکز درمانی منتقل کنند. همچنین چند فروند بالگرد نیز درحال آماده باش هستند تا چنانچه با مورد اورژانسی مواجه شدند، سریعا عملیات انتقال بیمار را انجام دهند./207

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٣ فروردين ١٣٩٨ - ١٠:٣٧ / شماره خبر: ١٨٨٣٢٢ / تعداد نمايش: 471

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج