وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

حضور نمایندگان ویژه وزیر بهداشت در مناطق سیل زده استان گلستان و مازندران

 

معاون درمان وزارت بهداشت و رئیس اورژانس کشور با سفر به استان گلستان با مردم به صورت چهره به چهره دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش وبدا، دکتر پيرحسين کولیوند، ريیس سازمان اورژانس کشور و دکتر قاسم جان بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت در سفر به استان گلستان ازنزدیک با سیل زدگان روستاهای استان گلستان از جمله محمدآباد دیدار کردند و مشکلات مردم و وضعیت بهداشتی و درمانی این مناطق را مورد بررسی قرار دادند. در این روستا ضمن اسکان بیش از ده ها خانواده به روستاییان خدمات بهداشت و درمان ارائه شد.

دكتر پیرحسین کولیوند، ريیس سازمان اورژانس کشور که ساعتی قبل برای رسیدگی به وضعیت هموطنان سیل زده در منطقه گمیشان، خواجه‌نفس و آق‌قلا حضور یافت در خصوص رسیدگی به وضعیت سیل‌زدگان مناطق شمالی کشور اظهار كرد: وزیر بهداشت از ساعات اولیه پیگیر وضعیت بهداشتی و درمانی مردم این مناطق بودند، ستاد بحران و حوادث دانشگاه علوم پزشکی گلستان و مازندران نیز از دقایق اولیه موضوع مدیریت و پیشگیری از بحران سلامت را از همان ابتدا در دستور کار قرار دادند و پرسنل اورژانس و فوریت‌های پزشکی در مناطق سیل زده حضور یافتند و این مناطق را از لحاظ فوریت‌های پزشکی تحت کنترل داشتند.

وی افزود: علی رغم بدی شرایط جوی اورژانس هوایی پروازهای موفقی داشته است و حداقل ۶ نفر را از مرگ حتمی نجات داده است.

دكتر کولیوند بيان كرد: در بازدیدی که صورت گرفت خوشبختانه شاهد حضور آمبولانس‌ها و اتوبوس آمبولانس‌های مستقر در مناطق سیل زده هستیم و به افرادی که نیازمند درمان هستند خدمات ارایه می‌کنند.

وی گفت: امروز ۵ بالگرد دیگر به منطقه اعزام شده است و اورژانس هوایی گلستان تا کنون خدمات موفقی داشته است، مردم منطقه از وضعیت خدمات درمانی رضایت دارند و در حال حاضر موضوع کنترل بیماری‌های واگیر برای ما از اهمیت زیادی برخوردار است. 

دكتر کولیوند تصريح كرد: باید به موضوع این بیماری‌ها توجه بیشتری داشته باشیم، خدمات اورژانس نیز به هموطنان آسیب‌دیده کماکان ادامه خواهد داشت.

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٣ فروردين ١٣٩٨ - ١١:٥٠ / شماره خبر: ١٨٨٣٢٥ / تعداد نمايش: 507

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج