وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون بهداشت وزارت بهداشت در بازديد نوروزي از فعاليت هاي مراكز بهداشت عنوان كرد:

ضرورت مشاركت بيشتر مردم در مقوله سلامت، بهداشت و پيشگيري


معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان اینکه حدود ٢٦ هزار مرکز بهداشتی، درمانی در سطح کشور وجود دارد، گفت: این تعداد مرکز نمی تواند به تنهایی با توجه به شیوع بیماریهای غیرواگیر کل جمعیت کشور را پوشش کامل دهد و اکنون وقت آن رسیده که مردم را در کارها بیشتر مشارکت دهیم.

به گزارش وبدا، دکتر علیرضا ريیسی در حاشیه بازدید از فعالیت‌ های دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در ایام نوروز، اظهار كرد: از آغاز برنامه سلامت نوروزی، تاکنون بیش از چهار هزار مورد تخلف بهداشتی به مراجع قانونی ارجاع شده که هزار مورد آن پلمپ شده است.

وی در جمع کارشناسان بهداشت محیط شهرستان بوشهر، بیان کرد: حضور شما بايد تضمین كننده کیفیت باشد تا افراد با آرامش خاطر بیشتری به کار خود بپردازند.

دکتر ريیسی با اشاره به اهمیت فعالیت سامانه ١٩٠ تأکید کرد: باید برنامه‌ای داشته باشیم که مردم به صورت فعال در استفاده از سامانه ١٩٠ مشارکت کنند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تأکید ما در سال ٩٨ این است که تمام بسته‌های خدمتی ما حتما باید پیوست اجتماعی داشته باشند.

دکتر رئیسی افزود:  باید دید هم اثرگذاری کار ما روی اجتماع چگونه است و هم اینکه اجتماع چه کمکی می‌ تواند به ما کند و هم ارتباط بین بخشی و ارتباط با مردم به چه صورت می‌ تواند باشد که مردم با خیال آسوده‌ تری بتوانند مشارکت لازم را انجام دهند.

وی تأکید کرد: باید از امکانات، زیرساخت‌ها و تکنولوژی پیشرفته استفاده کنیم و به سمتی برویم که بتوانیم از زیرساخت‌ های الکترونیک بهره ‌مند شویم.

دکتر رئیسی اضافه کرد: باید اپلیکیشن‌های مختلفی وجود داشته باشد که افراد بتوانند به وسیله آن اطلاع‌ رسانی کنند و مهم‌ تر از آن بتوانیم بسته ‌های خود مراقبتی ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه باید از بخش خصوصی خیلی بیشتر کمک بگیریم، اظهار كرد: پوشش بهداشت محیط اماکن در سطح استان‌ ها بین ٣٠ تا ٧٠ درصد است و باید به سمتی برویم که بتوانیم از بخش خصوصی در حوزه نظارت کمک بگیریم تا ارتباط خوبي بین فعالیت‌های حوزه‌های مختلف محیط زیست، سازمان غذا و دارو، وزارت صنعت و معدن، وزارت جهاد کشاورزی و وزارت بهداشت برقرار شود.

دکتر ريیسی بیان کرد: استان بوشهر به دلیل تنوع شرایط زیست محیطی که دارد، از جمله وجود دریا، صنایع عظیم نفت و گاز، نیروگاه هسته‌ای و شرایط خاص منطقه که در معرض ریزگردها است، نیاز است که در بحث بهداشت محیط، برنامه‌ ویژه‌ای داشته باشیم و هماهنگی بهتری باید وجود داشته باشد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: یک مرکز تحقیقات برای جنوب استان و منطقه پارس جنوبی تصویب شده است که می تواند به عنوان یک دیده بان سلامت در آنجا نقش خود را ایفا کند تا شما بتوانید مداخلات لازم را انجام دهید.

گفتني است، معاون بهداشت وزارت بهداشت در این سفر از مرکز خدمات جامع سلامت نبی اکرم (ص)، مرکز خدمات سلامت دهان و دندان، آزمایشگاه آب مرکز هفت تیر و ستاد هدایت و اطلاع‌رسانی سازمان اورژانس 115 استان بوشهر بازدید کرد.

همچنين، در حاشیه این سفر به همراه تعدادی از کارشناسان کشیک بهداشت محیط و حرفه‌ای شهرستان بوشهر از دو رستوران در سطح شهر بازدید شد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٣ فروردين ١٣٩٨ - ١٣:٣٥ / شماره خبر: ١٨٨٣٣١ / تعداد نمايش: 515

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج