وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

از سوی مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت اعلام شد:

آخرین خدمات حوزه سلامت روان در مناطق سیل زده

 
آخرین خدمات حوزه سلامت روان وزارت بهداشت و گروه های سلامت روان دو دانشگاه علوم پزشکی گلستان و مازندران از سوی مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت اعلام شد.
 
 
به گزارش وبدا، دکتر احمد حاجبی گفت : پیرو گزارشات قبلی، از روز اول حادثه در مناطق سیل زده اقدامات لازم شروع شده است و براساس شرایط پیش رو ادامه خواهد داشت. 
 
وی اظهار داشت: در این خدمت رسانی تلاش برای پاسخگویی به نیاز های اولیه و اساسی مدنظر بوده زیرا بدنبال وقوع حوادث غیرمترقبه در ساعات و روزهای اولیه باید به نیازهای اولیه آسیب دیدگان توجه ویژه شود که در مواردی مثل سیل اخیر در استان های شمالی کشور بیشتر از جنس حمایت های اجتماعی است. 
 
دکتر حاجبی گفت: ارائه کمک های اولیه روانشناختی، دقت در انتخاب واژه های درست بدنبال وقوع حادثه غیرمترقبه، حمایت های روانی اجتماعی جامعه مدار از طریق توانمندسازی افراد آسیب دیده و مشارکت آنان در اجرای برنامه ها، ارائه مداخلات روانی- اجتماعی به صورت گروهی (که بر روش انفرادی ارجح است) از دیگر اقدامات مدنظر در این حوزه بوده است.
 
وی افزود: حتی الامکان پرهیز از تجویز درمان های دارویی در حوزه سلامت روان با عنایت به اینکه اکثر علائم و نشانه ها بدنبال وقوع اینگونه حوادث واکنش های روانشناختی نسبت به حادثه می باشد موضوعی است که مورد توجه بوده است.
 
دکتر حاجبی، حمايت های روانی اجتماعی بر اساس غربالگری فعال جمعيت آسيب ديده و ارائه مداخلات به صورت سياری و تلاش برای دست یابی به افرادی که پیش از وقوع حادثه مشکلات روانشناختی داشته و تحت درمان بوده اند و اتصال آنها به سیستم ارائه دهنده خدمات سلامت روان در راستای تداوم دریافت خدمت را اقدامات دیگری دانست که توسط دفتر سلامت روان معاونت بهداشت وزارت بهداشت و حوزه های سلامت روان دانشگاه های مناطق سیل زده پیگیری می شود.
 
 
وی در پایان اظهار داشت: با توجه به وقوع سیل در شیراز ، اقدامات لازم ازسوی دفتر سلامت روان وزارت بهداشت و گروه سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی شیراز در حال انجام است که اخبار آن متعاقبا اعلام می شود./203

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٦ فروردين ١٣٩٨ - ١٣:١٧ / شماره خبر: ١٨٨٤١٢ / تعداد نمايش: 655

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج