وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون درمان وزارت بهداشت عنوان کرد:

تلاش وزارت بهداشت برای تکمیل زیرساخت‌های الکترونیک در کشور

 
معاون درمان وزارت بهداشت، گفت: با همکاری بیمه سلامت، برخی اقدامات الکترونیکی شدن به صورت پایلوت در برخی استان‌ها آغاز شده است، اما نیاز است بستر و زیرساخت‌های الکترونیک از جمله در خرید نرم‌ افزارها در کشور فراهم شود که وزارت بهداشت در تلاش است تا این شرایط را فراهم کند.
 
به گزارش وبدا، دکتر قاسم جان‌بابایی، الکترونیکی کردن خدمات سلامت را یکی از اقدامات مهم وزارت بهداشت در سال جاری عنوان کرد و افزود: هدف ما این است که مردم در مطب‌ها خدمات الکترونیک دریافت کنند به نحوی که نسخه نویسی، ارجاع و حتی نوبت گیری به صورت الکترونیک انجام شود. همچنین قصد داریم که در بیمارستان‌ها به سمت الکترونیکی شدن حرکت کنیم یعنی ارسال الکترونیک پرونده‌ به بیمه‌ها به صورت الکترونیک صورت گیرد.
 
وی ادامه داد: از سال گذشته قواعدی از جمله راهنماهای بالینی در وزارت بهداشت نوشته شده است که در سال جاری آن را کامل خواهیم کرد تا به سمتی حرکت کنیم که خدمات با کیفیتی براساس الکترونیک به بیماران ارائه دهیم.
 
معاون درمان وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه در سال جاری تمام بیمارستان‌ها و دانشگاه‌های کشور باید به سمت اجرای خدمات الکترونیک حرکت کنند، گفت: اقدامات باید به نحوی باشد که تمام خدمات و اقدامات تشخیصی و درمانی بیمار به همراه کد شناسایی در یک پرونده به صورت کامل ثبت شود تا به عنوان سوابق بیمار در سایر مراکز درمانی نیز مورد استفاده قرار گیرد.302/237

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢٦ فروردين ١٣٩٨ - ١١:٢٥ / شماره خبر: ١٨٩٠١٥ / تعداد نمايش: 270

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج