وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون درمان وزارت بهداشت در بازدید از مناطق سیل زده خوزستان تاکید کرد:

استمرار خدمات بهداشتی و درمانی در مناطق سیل زده کشور

 
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: تمامی اقدامات لازم برای پیشگیری از بیماری های مزمن و پرخطر در مناطق سیل زده با حضور تیم بهداشتی درمانی انجام شده و جای نگرانی نیست.
 
به گزارش وبدا، دکتر قاسم جان بابایی در سفر به خوزستان و بازدید از مناطق سیل زده این استان، با حضور در شهرستان دزفول، ضمن تاکید بر تداوم خدمات درمانی در مناطق درگیر سیل کشور، بیان کرد: استان خوزستان منطقه اندمیک (بومی) برای شیوع مالاریا نیست، نگرانی ما بیشتر در استان های هرمزگان و سیستان و بلوچستان است. 
 
وی با بیان اینکه درخصوص ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در مناطق سیل زده همواره دقت و حساسیت لازم وجود دارد، اظهار کرد: خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی دزفول از همان ابتدا کار سم پاشی علیه حشراتی چون سالک و مالاریا را انجام داده است و براساس مطالعات حشره شناسی نیز این اقدام به صورت مستمر ادامه می یابد.
 
معاون درمان وزارت بهداشت درخصوص مدیریت سیلاب در شمال خوزستان گفت: دانشگاه علوم پزشکی دزفول در موضوع سیلاب عملکرد خوبی داشته و با مدیریت خوب توانسته است محل های اسکان را براساس شرایط و پیش بینی ها به خوبی جابه جا کند و اقدامات بهداشتی و درمانی را به درستی در این مناطق انجام دهد.
 
دکتر جان بابایی در خصوص عفونت روده ای تصریح کرد: با تلاش ماموران بهداشت محیط در منطقه، موردی از ابتلا به عفونت های روده ای مشاهده نشد. البته در گلستان و لرستان نیز هر روز در مناطق سیل زده از مواد غذایی و آب آشامیدنی نمونه برداری می شود که در این راستا نیز مورد خاصی از عفونت ها در این مناطق نیز گزارش نشده است.
 
وی بیان کرد: با اقدامات بهداشتی، آب شرب و مواد غذایی سالم در اختیار سیل زدگان قرار می گیرد، زیرا اگر مراقبت هاب بهداشتی نزول پیدا کند، امکان ابتلای افراد به عفونت های روده ای بیشتر می شود. درخصوص گزیدگی حیوانات نیز موارد محدودی در منطقه بود که کنترل شده و آسیبی به کسی وارد نشده است. 
 
دکتر جان بابایی با بیان اینکه تا زمان عادی شدن شرایط و بازگشت مردم به منازل خود، اقدامات پزشکی همچنان ادامه دارد، عنوان کرد: تمامی اقدامات لازم برای پیشگیری از بیماری های مزمن و پرخطر با حضور تیم بهداشتی درمانی انجام شده و جای نگرانی نیست.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٨ فروردين ١٣٩٨ - ١٣:٠١ / شماره خبر: ١٨٩١١٦ / تعداد نمايش: 453

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج